Hroši mají mistra ČR v kategorii 40+

Hroši mají mistra ČR v kategorii 40+

Tomáš Ovesný, zakladatel a nejzkušenější hráč Hrochů letos získal titul mistra ČR 40+

Moc gratulujeme k mistrovskému titulu. Kolikátý Tvůj to byl?

Hráčský 11. Všechny předchozí jsem získal v dresu Draků Brno. Ty byly samozřejmě cennější, protože byly v nejprestižnější mužské kategorii.

Proč jsi se na letošním mistrovství veteránů rozhodl hrát za Techniku Brno?

Chtěl jsem přirozeně hrát za Hrochy, ale vzhledem k tomu, že jsem jediným bývalým hráčem Hrochů, který splnil základní podmínku stáří 40+, tak mi nezbývalo než si vybrat některý jiný klub. Moc jsem nad tímto rozhodnutím nepřemýšlel. Bral jsem to tak, že se bude jednat o nějaký „sranda turnaj“ pro staré hráče. Zlákalo mě zahrát si po letech s kamarády a bývalými spoluhráči z národního týmu Petrem Golešem, Romanem Taldou a Radkem Hladkým, kteří mě oslovili.

Nebyli Draci trošku naštvaní, že jsi nehrál s nimi? Přecejen si většinu své aktivní hráčské kariéry strávil právě tam.

Byli. Někteří to brali s nadhledem, někteří byli naštvaní. Mrzí mě to především kvůli Igorovi Kratochvílovi, který to bral velmi osobně.

Jaká je úroveň kategorie 40+?

Myslím, že naprosto odpovídá věku hráčů :) Překvapilo mě jak vážně a hlavně vášnivě hráči turnaj prožívali. Nicméně jeden hráč vyčníval nad všemi. Byl to Martin Střítecký, který se udržuje každodenním cvičením crossfitu ve fantastické kondici, a tak dominoval na nadhazovacím kopci v semifinále i finále a dovedl nás k jasnému vítězství.

Uvidíme tě někdy hrát v Hroším dresu?

V této kategorii asi těžko. Než dospějí nynější nejstarší hráči áčka, tak už mě bude přes 50 let. Nicméně už 3 roky slibuji béčku, že si přijdu s nimi zahrát, tak snad příští rok to vyjde.

Gratulujeme k titulu a díky za rozhovor. 

Napsal: , dne: 13.09.2018 v 11:14
Hroši mají mistra ČR v kategorii 40+