KEMPY 2017

KEMPY 2017

Ve druhém prázdninovém týdnu se v areálu Hroch uskutečnily již tradiční Kempy. Záměrně je nenazývám baseballovými, jak jsme byli z minulých let zvyklí, protože letos jsme na to šli trošku jinak.

Bez mála padesát dětí si během tohoto týdne přičichlo k minimálně šesti sportům. Kromě baseballu, který letos opravdu jen lehce převládal co do počtu tréninků, se malí sportovci naplno věnovali také lacrossu. Práce s lacrossovými holemi se u dětí na konci týdne zdokonalila natolik, že byly k vidění dokonce velmi atraktivní zápasy. Tento sport vznikl před několika stoletími v Kanadě, kde jej hráli indiáni jako alternativu k řešení sporů. Navývali jej příznačně “malý bratr války” tedy “bagataway.” Postupem času se z původního indiánského lakrosu vyvinulo několik variant této hry: mužský lakros a jeho kanadská varianta boxlakros, ženský lakros, dále vyloženě česká varianta „český lakros“ a nejmladší, bezkontaktní verze hry, interkros. V Česku se hrají všechny varianty tohoto sportu.

Hned za levým zadním polem, kde nám vyrostl provizorní lacrossový stánek, jsme se zkušenými trenéry dostali šanci naplno otestovat poměrně mladý sport, který se hlavně na akademických půdách velmi rychle rozvíjí. Jde samozřejmě o Ultimate Frisbee, tedy létající disk. Děti zde po pár lekcích ovládly techniku backhandu, forhandu, a už je tedy ovládají nejen s rukavicemi, hokejkami, ale i s létajícím diskem. Velmi zajímavé je také celkové pojetí tohoto sportu. Na hřišti totiž nikdy nepotkáte rozhodčího. Toho zastávají samotní hráči podle zásady fair play (spirit-of-the-game), tj. pokud někdo překročí nějaké pravidlo, sami hráči na hřišti si toto porušení pravidel nahlásí a situaci vyřeší. Samozřejmostí je vzájemně si pomoci, kolegovi z druhého týmu například vstát po pádu, poradit nováčkovi z druhého týmu (zakotveno i v pravidlech), vzájemně se informovat o “turnoverech” nebo třeba ocenit soupeřův výjimečný výkon potleskem.

Velmi oblíbenou aktivitou bylo zejména pro starší děti plážové rugby. Na volejbalových kurtech jsme se učili taktizovat s šišatým míčem. Přihrávat se podle pravidel smí pouze dozadu a tak si každý mohl vybrat. Buď střemhlav dopředu s několika kličkami až za koncovou čáru nebo pomalý postup z hráče na hráče. Těžký úkol quarterbacka si stihl zkusit úplně každý a skvěle jsme se u toho bavili.

Plážové kurty jsme samozřejmě využili i k nácviku volejbalových dovedností a s těmi mladšími jsme pak s velkým úspěchem hráli přehazovanou. Jaký by to pak byl sportovní kemp bez české hry číslo jedna - kopané. Na branky různých velikostí, s různými míči jsme tedy testovaly naše motorické schopnosti bez použití rukou. Nutno říci, že do sportovního zápolení se aktivně zapojovali také trenéři a často se nestačili divit, jaké fintičky se jejich svěřenci za týden dokázali naučit.

Veškeré stravování probíhalo v klubovně našeho společného areálu. Zde nutno vyzdvihnout velmi obětavou práci maminek a tatínků, kteří se každý den postarali o velmi nápadité svačiny pro naše ratolesti, mytí nádobí a vůbec celkový servis pro nás pro všechny. Děkujeme!

Děkujeme také trenérům z Lacrossového týmu Ravens Brno a Ultimate Frisbee - LeftOvers Brno. Oba zmíněné týmy u Hrocha celoročně trénují, takže jsme opravdu rádi za skvělé propojení všech sportů, které náš areál nabízí. Už teď se všichni moc těšíme na druhý naplánovaný sportovní kemp. 7. - 11.8.

Více na www.sporthroch.cz

#KEMPY2017

Napsal: , dne: 20.07.2017 v 11:47
KEMPY 2017