Kenneth McDowall: Brno je krásný místo k žití

Kenneth McDowall: Brno je krásný místo k žití

Po krátké pauze vám přinášíme další exkluzivní rozhovor se třetí ze čtyř posil Hrochů. Realizace celé myšlenky, že 26letý rodák z Las Vegas posílí Hrochy v letošní sezoně, proběhla během méně než 5 dnů. Kenneth McDowall má za sebou velice zajímavou kariéru. Po dvou letech, které strávil na Junior College v Jižní Nevadě, kde byl v týmu dokonce i s Brycem Harperem, jednou z největších hvězd současné MLB, byl v roce 2010 draftován v 8. kole týmem New York Mets. V organizaci působil 2 roky, ale kariéru mu zkomplikovalo zranění ruky a operace. Po uzdravení hrál další 3 roky v profesionální Independent League. Hned dva dny po svém příletu nastoupil Kenny do Opening Series proti Technice, ve které si připsal první W (vyhraný zápas). Po prvních dvou víkendech sezony, měl takové W ve statistikách hned 3 a vévodí tak v této tabulce celé EXL.

Jak ses dostal k možnosti odehrát letošní sezonu za Hochy?

Jsem dobrej kamarád s Davidem Carollem. Věděl jsem, že jede do Česka hrát baseball a trochu jsem žárlil, když mi to řekl. Po několika týdnech jsem se rozhodl mu napsat zprávu a po pár dnech zařizování jsem tady.

Už jsi někdy před tím hrál v Evropě?

Nikdy. Vždycky jsem hrozně chtěl, ale odkládal jsem to. Vždycky jsem si říkal, že až příští rok, a nikdy jsem se k tomu pak nedostal.

Co očekáváš od sezony?

Očekávám, že vyhrajeme titul, potkám spoustu nových kamarádů a pořádně si to tady užiju.

Jaké jsou tvé první dojmy z Brna?

Moje první pocity jsou, že je to tady úžasný. Je to krásný místo k žití. V Brně je pořád co dělat. Noví spoluhráči jsou taky úžasní, všichni jsou přátelští a taky se tady o nás pořádně starají.

Co považuješ za největší úspěch své dosavadní kariéry?

To je hodně těžká otázka. Asi když jsem měl v Independent League nadhazovačský souboj proti jednomu z mých nejlepších kamarádů. Já měl jeden ze svých nejlepších životních zápasů, když jsem odházel celý zápas a dostal jsem jen 2 hity a ani jeden bod. On odházel celý zápas s 1 bodem, takže jsme vyhráli 1:0 a já mu to teď můžu předhazovat až do konce života.

Jsi stále v kontaktu s nějakými přáteli z New York Mets?

Jasně, to jsem. Pořád tam mám spoustu kamarádů. Z těch známějších např. Steven Matz (LHP), Jacob deGrom (RHP), ten byl přes rok mým spolubydlícím. Pak ještě Seth Lugo, který ještě před měsícem s Portorikem zářil na World Baseball Classic.

Už jsi někdy dřív slyšel o České republice?

Věděl jsem jen, že je to stát někde uprostřed Evropy, ale nikdy jsem žádné velké fakta nevěděl. Říkal jsem si, že uvidím, až přijedu, ale určitě jsem nečekal, že to tady bude až tak skvělé.

Máš už nějaké plány na příští sezonu? Např. hrát přes zimu v Austrálii a pak se vrátit do Evropy, nebo jsi se k těmto úvahám ještě nedostal?

Právě teď neřeším nic jiného, než to, co právě je. Soustředím se na letošní sezonu s Hrochama, abychom to dotáhli co nejdál. Co bude v budoucnu, budu řešit, až to přijde.

Hned v prvních třech zápasech sezony jsi hodil 3.2 směny a připsal sis 3 vyhrané zápasy. Dnes jsi také proti Olomouci zaznamenal 11 strikeoutů. Měl jsi dopředu nějakou filozofii, jak porazit pálkaře, nebo jsi prostě jen nadhazoval tak, jak jsi zvyklý?

Vždycky je spousta cest, jak porazit pálkaře. Nadhazování není vůbec jednoduchý, ale pálení je daleko těžší. Vždycky se snažím využít tuto výhodu ve svůj prospěch. Základním pravidlem je házet striky a potom se často pálkaři porazí sami a je jedno, kdo zrovna stojí na pálce.

Před třemi týdny jsi ty i ostatní cizinci začali chodit na lekce češtiny k mamce Clausové. Kdo s tím nápadem přišel a co pro je vás hlavní motivací k učení se tak těžkého jazyka?

Když jsem přijel, tak už za sebou David s Jeffem měli jednu lekci, tak jsem si řekl, že začnu chodit taky. Je určitě dobrý, umět se domluvit s místníma lidma jejich mateřským jazykem. Zjistili jsme ale, že pořádně se naučit česky musí trvat roky. Jestli ta možnost bude, tak bych chtěl příští rok určitě přijet znovu a třeba se postupem času moje čeština zlepší.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Chci všem poděkovat za podporu a za to, že je na každým zápase dost lidí, kteří nás ženou dopředu. Doufám, že v tom všichni budou pokračovat a budou pravidelně chodit na všechny domácí zápasy.
Napsal: , dne: 18.04.2017 v 21:17
Kenneth McDowall: Brno je krásný místo k žití