Květen u mládeže - stříbrné Supercupy a příprava na pohár

Květen u mládeže - stříbrné Supercupy a příprava na pohár

Květen je u mládeže vždy ve znamení příprav na poháry a někdy jsou květnové zápasy trochu ve stínu nadcházejících turnajů. A to je škoda. Udělejte si mezi sledováním turnajových výsledků čas a podívejte se, co se minulý měsíc událo u našich mladých nadějí.

U9

Hroši – Olympia Blansko 6:10
ČBP U9 – 4. místo
Kvalifikace First Cup – 3. místo

Kategorie U9 opět urazila kus cesty a je vidět zlepšení u všech hráčů. Nemluvím však o zlepšení pouze baseballovém. Kluci fungují jako jeden tým, na tréninku je sice sranda, ale už konečně ví, kdy přestat a zabrat.

Máme za sebou ČBP U9, na kterém jsme se umístili v první čtyřce. Kategorie U8 odehrála kvalifikaci na Zlatý First Cup. 3. místo znamenalo postup na výše zmíněný turnaj, a to nikoliv pouze protože jsou Hroši Brno pořadatelé tohoto turnaje. (Z JMK jsou 4 postupující) Hráčem měsíce je Jiří Spěvák.

 

U10

Stříbrný superpohár – 1. místo

Kategorie U10 nemá svou dlouhodobou soutěž, ale v květnu nás čekal první vrchol sezóny – „stříbrná“ kvalifikace na Supercup. Jak důležitá je nejen baseballová, ale i atletická příprava ukázaly soutěže Masters, které jsou v turnaji stejně důležité jako samotné zápasy.

V nich jsme obsadili první místo, což se později ukázalo jako rozhodující. Celý turnaje jsme odehráli v dobré formě a prohráli jsme pouze ve finále s Draky. Díky vítězství v masters jsme však po součtu bodů vyhráli i celý turnaj a zajistili tak hrochům první letošní zlato. Výhra nám navíc zajistila zajímavou skupinu na hlavní turnaj Supercup v Praze.

Hráč měsíce: Kryštof Martinek

 

U11

Hroši – Třebíč Nuclears 10:3 a 7:8

Hroši – Pelicans Bučovice 10:4 a 16:10

Hroši – Pipas Brno 11:1 a 8:9
Kvalifikace poháru – 1. místo

 

V soutěži U11 se postupně krystalizuje, kdo bude letos míchat kartami nejen v naší oblasti, ale i celorepublikově. Díky rozdílné kvalitě týmů mohou získat hodně zkušeností i mladší hráči. Nečekaně nám do programu přibyl kvalifikační turnaj na postup na pohár. Postupový klíč nebyl pro nás příliš těžký, protože postupovalo hned 5 týmů z naší skupiny.

Až do finále nám nikdo nekladl větší odpor, ne snad, že by ostatní týmy byly tak slabé, ale

nijkdo proti nám nenasadil žádného ze svých top nadhazovačů. Zajímavé a těžké tak bylo až finále s Třebíčí, které sice už z hlediska postupu nic neřešilo, ale každá výhra nad těžkým soupeřem se počítá.

Zápas jsme nakonec vyhráli 6:3. I v oblasti se nám daří a zatím držíme pěkné druhé místo. Velmi dobrá je úzká spolupráce s Pipasem, která nám dává šanci hrát více zápasů.

Hráčem mesícem je Patrik Fiala


 

U13

Hroši U13 – Skalica 13:1

Hroši U13 – Nuclears Třebíč 10:4 a 10:1

Hroši U13 – Olympia Blansko 18:3 a 25:0

 

Hroši U12 – Skalica 12:8

Hroši U12 – Nuclears Třebíč 3:23 a 7:17

Hroši U12 – Draci Brno 2:17

Základní část kategorie U13 i U12 je za námi. U12 bohužel nepostoupili do bojů v play off, ale sehráli dobré zápasy s dobrými individuálními výkony proti všem soupeřům. Jako celek jsme měli mezery, jelikož se v týmu nevyskytoval žádný tahoun, jako je tomu v jiných týmech, kde hrají U13 dohromady s U12 protože jich je méně. Pro příští rok je to výborná škola, kterou hráči bezpochyby ocení. Někteří hráči U13 se ukázali i v zápasech kategorie U15, kde rozhodně neudělali ostudu. Nasbírali zkušenosti a bez větších problému se představili i na nadhazovacím kopci.

V mladších kadetech se ukazuje, že skutečně nastala doba, kdy jsou dětské zápasy plny dalekých odpalů. Náš útok co se týká síly je, dle mého soudu, nejlepší v oblasti. I přesto máme na kontě jednu prohru s kategorií U13. Prohráli jsme proti ulivkám a dalším small ball situacím. Momentální výkon ovšem není tak důležitý jako růst hráčů do A týmu.

Bojovat se small balllem se kluci ve starších kategoriích naučí velmi rychle. Agresivní a dobrý švih se ale musí učit celý život.

V nadcházejícím víkendu čeká výběr U12 a U13 vrchol jarní části a to Český baseballový pohár. Neponechali jsme nic náhodě a jdeme zúročit vše od individuálních tréninků kdy makají kluci navíc až po zimní tréninkové centrum. Držte palce. Nejlepšími hráči za květen jsou Viktor Beránek za tým U12 a Adam Rotrekl za U13.

 


U15

Hroši – Technika Brno 9:4, 2:7 a 4:5
Hroši – Olympia Blansko 12:1
Hroši – Třebíč Nuclears 5:8

Hroši – Draci Brno 8:10
 

V květnu jsme odehráli celkem šest zápasů. Do vítězného konce jsme však dotáhli pouze dva z nich. Spokojeni s počátečním úspěchem čekáme, že se výsledky dostaví jaksi samy. Trošku nám chyběla tréninková morálka a chuť odcházet lepší. Nyní máme těsně před pohárovým víkendem v Praze, kde máme v plánu předvést to nejlepší.

Na trénincích začneme makat na základních dovednostech a pevně věřím, že na turnaj odjedeme jako sebevědomý tým, hrající jednoduchý a efektivní baseball. Hráčem měsíce je Ray Whitehead, který na sobě tiše pracuje a je naší oporou za jakéhokoliv stavu.

 

 

U18

Hroši – Draci Brno U18 4:10

Hroši – Technika Brno 0:11 a 13:5

Hroši – Třebíč Nuclears 8:7 a 15:6

Hroši – Draci Brno U17 8:2 a 10:2

Osumnáctky“ se připravují na pohár a pokračuje i jejich boj v extralize U18. Z naší oblasti postupují na MČR dva kluby, cíl je tak jasný – skončit do druhého místa v oblasti. To jsme si dost zkomplikovali prohrou proti Technice, ale naštěstí jsme další zápasy odehráli zodpovědněji a upevnili si 2. místo v tabulce.

Důležité byly hlavně výhry nad Třebíčí, která přijela bez hráčů, kteří hráli v extralize. My jsme jejich slabší sestavy využili ke dvěma výhrám. Sezónu máme dobře rozehranou dobře a věřím, že si postup pohlídáme. Teď nás čeká pohár.

Hráčem měsíce je Jakub Bílek


 

U21

Hroši – Draci Brno 12:9 a 4:12

Hroši – Kotlářka Praha 15:4 a 8:4

Hroši – Arrows Ostrava 1:3 a 4:5

Týmu U21 se daří a má za sebou úspěšný měsíc, ve kterém předvedli dobrou hru. Líbí se mi nadšení a zodpovědný přístup, který na hráčích každý týden vidím. Zápasy byly vždy hlavně týmovým výkonem a nedal by se říci jeden hlavní hráč nebo faktor, který by nás vedl. Namísto toho každý hraje za toho druhého, což je dobře. Je skvělé trénovat hráče, kteří do hry dávají tolik nadšení a přitom dokáží zachovat pohodovou atmosféru. Pokud mám vyzvednou jednoho hráče, tak tento měsíc si to výkony zaslouží Martin Kollár.

Napsal: , dne: 09.06.2017 v 09:06
Květen u mládeže - stříbrné Supercupy a příprava na pohár