Mistrovství Brna v Beeballu

Mistrovství Brna v Beeballu

Ve čtvrtek 25.4. proběhl v našem areálu Hroch 1.ročník turnaje v beeballu.

Beeball je hra pro nejmenší hráče, která je úžasná ve své jednoduchosti, naučí děti pálit a chytat a zapojí všechny do pohybové aktivity. Díky těmto vlastnostem je tato hra přímo předurčena do hodin tělesné výchovy pro první stupeň základní školy.

Celý duben jsme navštěvovali školy a v hodinách tělocviku učili děti a paní učitelky pravidla. Výsledek byl fantastický! Děti hra bavila natolik, že ji chtěly hrát i v dalších hodinách. Na každé škole jsme tak nechali stativ, plastovou pálku, měkký míček, gumovou metu a pravidla. Na závěr každé ukázkové hodiny jsme celou třídu pozvali na turnaj U Hrocha.

Jelikož se jednalo o první ročník, neměli jsme představu, kolik dětí nakonec přijde. Třídy jsme rozdělili na 3 kategorie - školky, 1.třídy a 2.třídy. Každá třída udělala 2 týmy, které vyslala do turnaje. Konečný počet týmů a dětí nas mile překvapil: 4 týmy školek, 12 týmů 1.tříd a 12 týmů  2.tříd.

Zápolilo se celé dopoledne, takřka bez přestávky. Na šesti hřištích rozesetých po zadním poli mužského hřiště se stihlo odehrát bez mála 60 zápasů. Samotné děti, ale i příležitostní fandové se u všech utkáních velmi dobře bavili. Ti, kteří zrovna na svůj zápas čekali, mohli využít bublinu na dětském hřišti u parníku a spálit tak přebytečnou energii. 

Před dvanáctou hodinou jsme už znali vítěze ve všech třech věkových kategoriích. Stejně jako vítěze v hodu do dálky, kde nejlepší hod (žák II. třídy) dosáhl na hranici 27.80 metrů. Skvěle.
Školky   1. místo: MŠ Dubová 1
I. Třídy  1. místo: ZŠ Milénova 1B1
II. Třídy 1. místo: ZŠ Sirotkova 2B1

Je zřejmé, že takový počet týmů, vyžaduje mnoho lidí na organizaci. Vše jsme zvládli především díky pomoci trenéra Čoča a jeho hráčů z kategorie U13. Samozřejmě musím poděkovat Petře Ondrouškové, která zvládla komunikaci s většinou škol. Taktéž děkuji všem dalším dobrovolníkům z řad rodičů, hráčů, zahraničních hráčů, Martině Hánové a dalším.

Celkové pořadí týmů nebylo podstatné. Šlo o radost ze hry všech dětí, tak aby si společně se svými učitelkami užily celé dopoledne. Z připravených cen měl radost každý žáček. Vše tak vyšlo výborně a už se těšíme na příští rok. Turnaj plánujeme rozdělit na 3 jednotlivé kategorie, čímž překonáme letošní magické číslo počtu účastníků 300 hrajících dětí.

Za tým organizátorů

Tomáš Ovesný.

Napsal: , dne: 04.05.2018 v 15:16
Mistrovství Brna v Beeballu