Rozloučení trenéra Jeffa Barta

Jeff Barto. Podle statistik, nejužitečnější hráč v klubové historii. 13 výher, 205 strikeoutů, to jsou čísla, které se tomuto hráči podařilo nasbírat za pouhé tři sezóny. A těžko se budou překonávat. Ale nejen to, Jeff do našeho klubu přinesl daleko více. Jako manažer dal dohromady tým, který se rval o nejvyšší příčky. Pod jeho vedením jsme se zakrátko stali týmem, se kterým s ve vyřazovacích bojích musí počítat. Nyní však přišel čas, kdy se naše cesty rozdělí. Za celý klub Jeffovi přeji spoustu úspěchů v jeho další baseballové i životní cestě. U Hrocha budeš mít vždy speciální místo. Díky za všechno. 

Následuje Jeffův dopis, originální znění najdete níže. 

 

Drazí členové Hrochů Brno,

v první řadě bych chtěl moc poděkovat celé Hroší rodině za příležitost u vás poslední tři roky hrát a trénovat. Čas, který jsem v Brně strávil byl úžasný a z Brna se velmi rychle stal domov daleko od toho mého. Bude tak už navždy jedním z mých nejoblíbenějších míst, avšak nastal čas se posunout dál. Speciální díky patří Tomáši Ovesnému, za důvěru a příležitost, kterou jsem od něj dostal. Netušil jsem co čekat jako šestadvacetiletý hráč, ze kterého se na konci roku 2016 rázem stal manažer. Skloubit odpovědnosti hráče a trenéra byla velká výzva. Ušli jsme dlouhou cestu, od předposledního místa v roce 2016 k třetímu po základní části 2017 a více výhrám než kolik se kdy povedlo kterémukoliv Hrošímu týmu. Léto 2017 bylo opravdu speciální a nikdy na něj nezapomenu.

Po tom, co jsem skončil jako hráč a manažer A týmu po sezoně 2018, jsem souhlasil, že jako trenér povedu juniorské kategorie, tak abych naplnil originální dohodu s vedením klubu v roce 2019.

Poslední vývoj událostí mi přinesl další příležitost vést a hrát za nový baseballový klub mimo Českou Republiku. Tuto příležitost jsem si jednoduše nemohl nechat ujít.

Baseballovému klubu Hroši Brno přeji do budoucna jen to nejlepší.

Go Hroši!

S pozdravem,
Jeff Barto

 

Dear Hrosi Brno Baseball Club,

I want to take some time to just say thank you to the Hrosi family for giving me the opportunity to play and manage for the past 3 seasons. My time spent in Brno was amazing and it quickly became a home away from home for me. The city of Brno will always be one of my favorites but, its time for me to move on. Special thank you to Tomas Ovesny for believing in me and giving me that opportunity. I didn’t know what to expect as a 26 year old first time interim manager at the end of the 2016 season. Coupled with the duties to perform as a import player was quite the challenge. We came a long way from a last place finish in 2016 to finishing 2017 regular season in 3rd and winning more games than any other team in the history of the club. That 2017 summer was something special that I will never forget.

After stepping down as Manager and as a player from the EXL team after the 2018 season, I was willing to step back into a coaching only position exclusively within the youth program to fulfill my original agreement through the 2019 season with the club.

Recent developments have given me another opportunity to manage and play for a new ball club outside of the Czech Republic. This is an opportunity that I simply cannot pass up.

I wish Hrosi Brno Baseball Club nothing but the best for future.

Go Hippos!

Sincerely,
Jeff Barto

Napsal: , dne: 09.03.2019 v 19:51
Rozloučení trenéra Jeffa Barta