Vydařený duben má za sebou i hroší mládež

Vydařený duben má za sebou i hroší mládež

Sezóna je v plném proudu nejen v mužské extralize, ale i u mládeže. U mladých baseballistů se s každou sezónou mění soupisky podle toho, jak hráči přechází mezi kategoriemi a tak je duben hlavně o poznávání, jak na tom který tým letos bude. Hroši asi dobře. Přinášíme souhrn prvního měsíce spolu s hodnocením hlavních trenérů.

U9

Hroši – Pipas Brno 12:7 a 8:2

Kategorie U9 trénuje 3x týdně. Jeden trénink mají mladší U9 se staršími hráči z U7, což vytváří kategorii U8. Velkou radost nám dělají hojné počty hráčů na trénincích, i když výsledky vždy tak pozitivní nejsou, ale to není v této kategorii tak důležité. Zlepšení je ale za uplynulý měsíc vidět na každém z hráčů. Hráčem měsíce dubna je Ondra Soldán. Nevynechal snad ani jeden trénink, hraje naplno a za každé situace povzbuzuje tým. Třešničkou na dortu jsou dvě rybičky, které Ondra skočil na Komínské pálce.

 

U11

Hroši – Technika Brno 13:7 a 9:1

Hroši – Olympia Blansko 15:11 a 13:7

Hroši – Outmen Skalica 22:1 a 17:4

Hroši – Oilers Hodonín 14:5 a 15:0

Hroši – Angels trnava 10:0 a 20:22

Žáci se do sezóny pustili naplno a už mají za sebou 10 zápasů. 9 výher vypadá na první pohled velmi příznivě, ale zápasy s největšími soupeři nás teprve čekají. Poměrně hodně hráčů hraje svoji první sezonu a někteří nováčci se díky velké píli a snaze rychle zlepšují.

Ve hře nám ještě chybí vyhranost a zkušenosti, ale nechybí nám zápal a chuť se zlepšovat a to je hlavní. První kolo poháru nás čeká už za dva týdny, tak uvidíme, na co tento tým má. Nejlepším hráčem za duben je Lukáš Kalandra, který nás v každém zápase podržel na nadhozu.

 

U13

Hroši U13 – Draci Brno 11:10 a 8:6

Hroši U13 – Technika Brno 12:2 a 16:2

Hroši U13 – Outmen Skalica 11:1 a 15:0

Hroši U13 – Hroši U12 16:4 a 23:9

 

Hroši U12 – Hroši U13 9:23 a 4:16

Hroši U12 – Draci Brno 1:21

Hroši U12 – Olympia Blansko 5:12 a 4:11

Hroši U12 – Technika Brno 10:4 a 13:2

Kategorie U13 je naše nejnabitější a proto hrajeme se dvěma týmy – starší kluci pod názvem U13 a mladší jako U12. Mladší se ale těm zkušenějším snaží šlapat na paty a je vidět velký pokrok v baseballovém myšlení. I když je tým složený z mladších hráčů, má na svém kontě dvě výhry nad Technikou a kvalitní zápasy s Blanskem, což je skvělé, ale stále je na čem pracovat.

Třináctky jsou zatím v sezóně neporažené, ale prostor pro zlepšení je vždy a i zde víme na čem pracovat. Velkou radost máme z pálky, kde vyhráváme na tvrdé odpaly (už okolo 10 regulérních HR) a ne na taktický small-ball. Posun je vidět i na nadhozu v poměru hozených striků a ballů. Nejlepšími hráči za duben jsou Michal Pokorný za U12 a Víťa Nový za U13.

 

U15

Hroši – Třebíč Nuclears 17:4 a 19:6
Hroši – Olympia Blansko 11:8
 

Patnáctky mají za měsíc duben, kvůli množství přeložených zápasů, odehrány pouze tři, zato vítězná utkání. Dvakrát jsme porazili Třebíč Nuclears a jednou Olympii Blansko. Zápasy nebyly nikterak dramatické, zatím skvěle pálíme (týmové BA .482). Na kopci jsme postupně protočili sedm nadhazovačů a máme zatím jisté mezery v počtu met zdarma soupeřům.

Jinak musím tým pochválit za skoro perfektní docházku na povinné i nepovinné tréninky. Vůbec není poznat, že většina hráčů spolu hraje první sezónu a dosud hráli v různých klubech. Zatím nám to pěkně šlape. Hráčem měsíce dubna je Matěj Netopilík, který táhl naši pálku ve všech zápasech.


U18

Hroši – Draci Brno U18 6:4 a 1:6

Junioři začali sezónu dvěma zápasy s Draky a s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Soutěž je trochu neznámou, protože Hroši ji v minulé sezóně nehráli a kádry všech týmů se dost obměnily. O medailové pozice na poháru a MČR to bude tuhý boj.

Také na začátku sezóny tvoříme partu, která bude doufám fungovat po baseballové i po lidské stránce a že se pro hráče stane hroší areál ne druhým, ale prvním domovem a dřina na trénincích bude poznat v zápasech. Po pouhých dvou zápasech nebudu vyhlašovat hráče měsíce na základě výkonů, ale podle toho, kdo se nejvíce obětoval pro klub a to je Štěpán Vondráček.

 

U21

Hroši – Eagles Praha 10:11 a 2:4

Hroši – Třebíč Nuclears 11:1 a 13:6


Tým U21 duben končí s vyrovnanou bilancí 2-2. Po nevyvedeném výjezdu do Prahy, kde dvakrát prohrál s Eagles si spravil chuť dvěma výhrami v domácím prostředí nad Třebíčí. Je to talentovaná skupina hráčů, které čeká zajímavá a zábavná sezóna, snad i s mnoha výhrami. Hráčem měsíce je Martin Bareš.

Napsal: , dne: 05.05.2017 v 17:13
Vydařený duben má za sebou i hroší mládež