Historie klubu

Současná podoba baseballového klubu Hroši Brno je výsledkem mnohaletého vývoje.

2015

Na jaře je slavnostně otevřen Areál Hroch, pořádáme All-Star Game, které se poprvé hrají ve formátu Česká reprezentace proti Výběru cizinců z Extraligy. Junioři přivážejí z MČR bronzové medaile. Z turnaje back2school přivážíme dvě vítězství zásluhou Jedenáctek a Patnáctek. Hráči Filip Claus a Vojta Menšík se zůčastnili prestižní akce Elit baseball Camp, kterou pořádá MLB.

2014

Je dokončena výstavba areálu. Mládeži se příliš nedaří dovézt medaile z Poháru nebo MČR většinou končí těsně před cílem. Naopak ke 3 medailým jsme pomohli partnerskému týmu Wiener Neustadt Diving Ducks.

2013

Z jarních poháru si mladší kadeti přivážejí zlato a žáci bronz. Nejblíže k medaili na podzim byl tým žáků, který skončil ve final four čtvrtý. Muži B prožívají vydařený rok a probojují se až do finále ČML, kde nestačí na Sokol Hluboká. Na podzim je schválna výstavba nového areálu U Hrocha a do konce roku se i poprvé kope do země.

Mladší kadeti a desítky přiváží z MČR bronzové medaile.

St.Kadeti vítězí v poháru.

Muži A poprvé postupují do Play -off Extraligy ČR

2009

První double Hrochů. Ml. kadeti vyhrávají pohár ČR a získávají mistrovský titul. Muži A vyhrávají pohár pro vítěze Českomoravské ligy. Muži A vyhrávají baráž a postupují do Extraligy ČR.

Žáci nejdříve přiváží z poháru stříbro poté vyhrávají titul na MČR.

Postup mužského A - týmu do Českomoravské ligy

2004

Hroši přijali do svých řad hráče ze zanikajících klubů Hadi Brno a Chimney boys, a tím postavili první mužský tým.

2003

Vzniká baseballový klub Hroši Brno složený převážně z hráčů odcházejících z Malé baseballové ligy. V tomto roce dochází k prvnímu zviditelnění klubu na mezinárdní úrovni, kdy za český narodní tým v kategorii žáků nastoupil hráč Hrochů Tomáš Macík.

1998

Vznikla organizace Malá baseballová liga (o této organizaci se více dozvíte na www.malaliga.cz), která si dala za cíl rozšířit baseball mezi mládeží. Tím vznikla školní soutěž pro děti do 10 let, která s jistými obměnami stále výborně funguje. Hned v roce 1999 byl položen základní kámen nynějšího Sportovního areálu U hrocha. V tomto roce byla vybudována dvě malá baseballová hřiště pro mládež.

IBMlogo.png