1st Cup si užily nejen osmičky, ale celý klub

Náš klub druhým rokem organizuje společně s Českou baseballovou asociací, společností IBD a Draky Brno výjimečný turnaj pro děti do 8 let 1st CUP. Letos přijelo 16 týmů, které se probojovaly přes tzv. Stříbrné poháry jednotlivých regionů. Jedním z týmů byl i ten náš, který celý rok předvádí výborné výkony.
 

V hlavním turnaji jsme po základní skupině, kde jsme se bez větších problémů vypořádali s Arrows Ostrava, Miners Kladno a Oilers Hodonín, jsme v osmifinále vyřadili Patriots Liberec. V následném čtvrtfinálovém utkání jsme narazili na Tempo Praha, kde jsme se blýskli skvělou obranou opřenou o úžasné zákroky. Pokusím se zde popsat jeden, který mi zřejmě dlouho zůstane v paměti: Double play (dvojaut) od spojky Denise Ondrouška, který zachytil míč po zemi, rukavicí jej přihodil na druhou metu Markonimu a ten rychlým příhozem na 1.metu stvrdil nejkrásnější hru, kterou jsem v této kategorii ještě neviděl.
Následovalo semifinále s naším dlouho očekávaným soupeřem Draky Brno. Do zápasu jsme přímo vlétli a dostali se do rychlého vedení, které jsme drželi až do 4. směny, kdy se nám rozpadla obrana a po sérii lehkých chyb nám soupeř nasázel 5 bodů, které jsme přes velkou snahu již nedokázali stáhnout. Pozitivní na tomto prohraném utkání je, že jsme ukázali svoji sílu- každou směnou jsme snižovali náskok soupeře, v poli jsme již byli bezchybní, zahráli další double play, ale na ukazateli skóre zůstal po poslední 6.směně bohužel stav 8:10.
V boji o 3.místo jsme si chvíli zvykali na rychlý antukový povrch na hřišti B, na kterém jsme celý turnaj nehráli. Nicméně po nevydařeném začátku jsme dokázali zápas s Třebíčí vyrovnat a v  nastavené směně se radovat z bronzových medailí. 
Závěrem můžeme prohlásit, že se náš celý klub předvedl v nejlepším možném světle. Ukázali jsme, že dokážeme připravit a zorganizovat velký turnaj, že máme skvělé rodiče, které pomáhají i na turnaji, kde nehrají jejich děti (Němčanští, Trendlovi, Jobánkovi, Beránkovi, Soldánovi, Jarda Bílek a další), fotografkám Zuzce a Lence za úžasné zdokumentování celého víkendu, máme šikovné mladé kluky z kategorií U13,15 a 18 dělající zápis všech utkání, taktéž máme velmi schopné organizátory v čele s Martinem Dvořákem a samozřejmě nesmíme zapomenout na naše nejmenší hráče, kteří svými výkony zajišťují zábavu všem fanouškům. Dokonce i hráči A-týmu přišli klukům osobně pogratulovat. Dochází k propojení a souznění celého klubu, o kterém jsem vždy usiloval a snil.
Za sebe mohu říct, že přes všechnu náročnou práci je výsledek natolik dobrý, že má smysl v našem úsilí pokračovat!
 
Reportáž natočená ČT bude odvysílána na ČT Sport 5.7.2018 ve 13:00 hodin.
 

Kategorie: U8
Tomáš Ovesný