OK Movement

Daniel Ondroušek

Od svych 5 let jsem se venoval několika sportům - od fotbalu přes atletiku až po baseball. Baseball jsem si zamiloval a rozhodl se u něj zůstat.

V mládežnických kategoriích jsem kromě klubu reprezentoval i Českou republiku na Mistrovstvích Evropy či Světa. Baseballová kariéra mě dovedla až do České extraligy, kterou stále hraji na vrcholové úrovni. Momentálně jsem i hráčem Národního týmu do 23 let, se kterým se připravujeme na Mistrovství Evropy a Světa.

Moje kariéra nebyla vůbec růžová a na mé cestě jsem musel čelit několika zdravotním překážkám. Problémy s rameny mě provázely už od puberty. Zásadní pro mě byly tři dislokace ramene a dvě operace.

Právě zdravotní problémy mě přivedly na cestu studia Regenerace a Výživy ve sportu, absolvování masérských kurzů a práce se sportovci v oblasti pre­rehabilitací, nápravy pohybového aparátu a kompenzačních cvičení.

Nyní působím v klubu Cardion Hroši Brno a u reprezentace do 15 let jako recovery trainer a masér. Mojí náplní práce je příprava pohybového aparátu před výkonem, rekonvalescence a regenerace hráčů. 

 

Martin Kollár

Sportovní činnosti se věnuji už od mateřské školy. Prošel jsem řadou sportů a skončil u vrcholového baseballu se zkušenostmi z reprezentace. Právě vrcholový sport mě motivoval ke vzdělání ve sportovní oblasti a proto jsem se rozhodl studovat na Masarykově univerzitě na Fakultě sportovních studií obor Regenerace a výživa ve sportu a následně obor Kondiční trénink a aplikovaná kineziologie. Během studia jsem se také účastnil kurzů spirální stabilizace a fitness instruktor.

I díky zraněním, které mě během mé kariéry omezovaly ve sportovní činnosti, jsem se začal specializovat kromě kondiční přípravy i na prevenci a rekonvalescenci po zranění.

V současnosti působím jako kondiční trenér u baseballového klubu Cardion Hroši Brno a baseballové reprezentace U18. Kromě přípravy vrcholových a amatérských sportovců nabízím své služby v oblasti pohybu a výživy i nesportující populaci v prevenci a řešení problémů souvisejících s hypokinezí.