Historie

2019

V letošním roce se naší mládeži povedl úspěch, který bude jen těžko opakovatelný. Žádná z našich deseti mládežnických kategorií (U6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 18, 21) neodešla z Mistrovství České republiky bez medailového ocenění. Týmy U10, 11 a 18 se dokonce pyšní mistrovským titulem. 

Za tímto úspěchem se skrývá více faktorů – z těch základních jmenuji: velký počet dětí zapálených do baseballu, kvalitní trenéři, výborné zázemí a klubová soudržnost. To, že se nám tuto neoficiální soutěž klubů podařilo vyhrát podruhé, jen potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem. 

2018

Získ 7 medailových umístění na podzimních MČR nás řadí na druhé místo ze všech klubů v ČR. A-tým se probojoval do Play-off. Dokončuje se pálkařská hala.

2017

Získali jsme titul NEJLEPŠÍ MLÁDEŽNICKÝ KLUB (Mistři U7,U9,U10, 2.místo U8,U11,U13,U18,U21,4.místo U15). A-tým se probojoval do Play-off.

2016

Podařilo se navýšit členskou základnu o 25procent a naplnit všechny kategorie pro rok 2017. Mládež se posunula na 3.místo v ČR. Na MČR jsme získali 2x 2.místo a 2x 3.místo. Do reprezentace byli pozváni: 

          U12: Matyáš Doležal

 

          U15: Tomáš Zachoval, Daniel Krejčí, Raymond Whitehead, Ondřej Kalandra

 

          U18: Daniel Ondroušek, Vojtěch Menšík

 

          U23: Richard Sázavský, Jakub Ondráček, Svatoslav Kraut

 

2015

Na jaře je slavnostně otevřen Areál Hroch, pořádáme All-Star Game, které se poprvé hrají ve formátu Česká reprezentace proti Výběru cizinců z Extraligy. Junioři přivážejí z MČR bronzové medaile. Z turnaje back2school přivážíme dvě vítězství zásluhou Jedenáctek a Patnáctek. Hráči Filip Claus a Vojta Menšík se zůčastnili prestižní akce Elit baseball Camp, kterou pořádá MLB.

2014

Je dokončena výstavba areálu. Mládeži se příliš nedaří dovézt medaile z Poháru nebo MČR většinou končí těsně před cílem. Naopak ke 3 medailím jsme pomohli partnerskému týmu Wiener Neustadt Diving Ducks.

2013

Z jarních poháru si mladší kadeti přivážejí zlato a žáci bronz. Nejblíže k medaili na podzim byl tým žáků, který skončil ve final four čtvrtý. Muži B prožívají vydařený rok a probojují se až do finále ČML, kde nestačí na Sokol Hluboká. Na podzim je schválna výstavba nového areálu U Hrocha a do konce roku se i poprvé kope do země.

2012

Mladší kadeti a desítky přiváží z MČR bronzové medaile.

2011

St.Kadeti vítězí v poháru.

2010

Muži A poprvé postupují do Play -off Extraligy ČR

2009

První double Hrochů. Ml. kadeti vyhrávají pohár ČR a získávají mistrovský titul. Muži A vyhrávají pohár pro vítěze Českomoravské ligy. Muži A vyhrávají baráž a postupují do Extraligy ČR.

2007

Žáci nejdříve přiváží z poháru stříbro poté vyhrávají titul na MČR.

2005

Postup mužského A - týmu do Českomoravské ligy

2004

Hroši přijali do svých řad hráče ze zanikajících klubů Hadi Brno a Chimney boys, a tím postavili první mužský tým.

2003

Vzniká baseballový klub Hroši Brno složený převážně z hráčů odcházejících z Malé baseballové ligy. V tomto roce dochází k prvnímu zviditelnění klubu na mezinárodní úrovni, kdy za český narodní tým v kategorii žáků nastoupil hráč Hrochů Tomáš Macík.

1998

Vznikla organizace Malá baseballová liga (o této organizaci se více dozvíte na www.malaliga.cz), která si dala za cíl rozšířit baseball mezi mládeží. Tím vznikla školní soutěž pro děti do 10 let, která s jistými obměnami stále výborně funguje. Hned v roce 1999 byl položen základní kámen nynějšího Sportovního areálu U hrocha. V tomto roce byla vybudována dvě malá baseballová hřiště pro mládež.