Historie

2021

Start soutěží opět odložen. Náš klub je v každé kategorii žhavým kandidátem na celkové vítězství, ačkoliv tentokrát se titul Mistra ČR podařilo získat pouze v kategorii U13. V národním srovnání jsme však druzí a potvrzujeme skvělou dlouhodobou práci s mládeží. Opět navyšujeme počet jak hráčů, tak i trenérů a vzniká další mládežnický tým Hippos Brno, který úzce spolupracuje se ZŠ Pastviny a přidává možnosti soutěžního zapojení pro další děti. A tým je po páté v řadě v play off EXL, na semifinále prestižní mužské soutěže však opět nedosáhl. Hroši spouštějí online přenosy utkání EXL se skvělým komentářem Martina Clause. Vojtěch Menšík je prvním hráčem z České republiky účastnící se College World Series. Na podzim poté získává profesionální smlouvu s klubem Los Angels Angels.  

2020

V roce, kdy celý svět zasáhla pandemie Covid-19 Hroši nezpomalují. Trenéři a hráči se naučili pracovat v režimu online a přes nemožnost se pravidelně potkávat opět vítězí v celorepublikovém srovnání podzimních MČR. Start Extraligy a ostatních soutěží byl odložen na červen. Extraliga se v novodobé éře vůbec poprvé odehrála kompletně bez cizinců a Hroši dokazují, že s vlastními odchovanci dobře pracují a Play-off jim neuniklo.

2019

V roce 2019 se naší mládeži povedl úspěch, který bude jen těžko opakovatelný. Žádná z našich deseti mládežnických kategorií (U6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 18, 21) neodešla z Mistrovství České republiky bez medailového ocenění. Týmy U10, U11 a U18 se dokonce pyšní mistrovským titulem. Jde o historicky první zlatou medaili v této kategorii.

Za tímto úspěchem se skrývá více faktorů – z těch základních jmenuji: velký počet dětí zapálených do baseballu, kvalitní trenéři, výborné zázemí a klubová soudržnost. To, že se nám tuto neoficiální soutěž klubů podařilo vyhrát podruhé, jen potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem. 

2018

Získ 7 medailových umístění na podzimních MČR nás řadí na druhé místo ze všech klubů v ČR. A-tým se probojoval do Play-off. Dokončuje se pálkařská hala. Adam Jacques je vybrán Cincinnati Reds v 38. kole draftu Major league baseball jako vůbec první hráč z České republiky.

2017

Získali jsme titul NEJLEPŠÍ MLÁDEŽNICKÝ KLUB (Mistři U7, U9, U10, 2.místo U8, U11, U13, U18, U21, 4.místo U15). A-tým se probojoval do Play-off.

2016

Podařilo se navýšit členskou základnu o 25procent a naplnit všechny kategorie pro rok 2017. Mládež se posunula na 3.místo v ČR. Na MČR jsme získali 2x 2.místo a 2x 3.místo. Do reprezentace byli pozváni: 
U12: Matyáš Doležal
U15: Tomáš Zachoval, Daniel Krejčí, Raymond Whitehead, Ondřej Kalandra
U18: Daniel Ondroušek, Vojtěch Menšík         
U23
: Richard Sázavský, Jakub Ondráček, Svatoslav Kraut

2015

Na jaře je slavnostně otevřen Areál Hroch, pořádáme All-Star Game, které se poprvé hrají ve formátu Česká reprezentace proti Výběru cizinců z Extraligy. Junioři přivážejí z MČR bronzové medaile. Z turnaje back2school přivážíme dvě vítězství zásluhou Jedenáctek a Patnáctek. Hráči Filip Claus a Vojta Menšík se zůčastnili prestižní akce Elit baseball Camp, kterou pořádá MLB.

2014

Je dokončena výstavba areálu. Mládeži se příliš nedaří dovézt medaile z Poháru nebo MČR většinou končí těsně před cílem. Naopak ke 3 medailím jsme pomohli partnerskému týmu Wiener Neustadt Diving Ducks.

2013

Z jarních poháru si mladší kadeti přivážejí zlato a žáci bronz. Nejblíže k medaili na podzim byl tým žáků, který skončil ve final four čtvrtý. Muži B prožívají vydařený rok a probojují se až do finále ČML, kde nestačí na Sokol Hluboká. Na podzim je schválena výstavba nového areálu U Hrocha a do konce roku se i poprvé kope do země.

2012

Mladší kadeti a desítky přiváží z MČR bronzové medaile.

2011

St.Kadeti vítězí v Českém baseballovém poháru.

2010

Muži A poprvé postupují do Play-off Extraligy ČR.

2009

První double Hrochů. Ml. kadeti vyhrávají pohár ČR a získávají mistrovský titul. Muži A vyhrávají pohár pro vítěze Českomoravské ligy. Muži A vyhrávají baráž a postupují do Extraligy ČR. Tomáš Ovesný se stává trenérským objevem roku ČBA.

2007

Žáci nejdříve přiváží z poháru stříbro poté vyhrávají titul na MČR.

2005

Postup mužského A - týmu do Českomoravské ligy

2004

Hroši přijali do svých řad hráče ze zanikajících klubů Hadi Brno a Chimney boys, a tím postavili první mužský tým.

2003

Vzniká baseballový klub Hroši Brno složený převážně z hráčů odcházejících z Malé baseballové ligy. V tomto roce dochází k prvnímu zviditelnění klubu na mezinárodní úrovni, kdy za český narodní tým v kategorii žáků nastoupil hráč Hrochů Tomáš Macík.

1998

Vznikla organizace Malá baseballová liga (o této organizaci se více dozvíte na www.malaliga.cz), která si dala za cíl rozšířit baseball mezi mládeží. Tím vznikla školní soutěž pro děti do 10 let, která s jistými obměnami stále výborně funguje. Hned v roce 1999 byl položen základní kámen nynějšího Sportovního areálu U hrocha. V tomto roce byla vybudována dvě malá baseballová hřiště pro mládež.