O klubu

1996 MLB

Vrchol jarnej časti sezóny majú zasebou aj hráči kategórie U13. Pohár sa odohral na ihriskách Eagles Praha. 16 týmov bolo rozdelených do 4 skupín nasadených podľa výsledkov z kategórie U11 z pred dvoch rokov čiže rovnaký ročník. My sme dostali Kotlářku, Jablonec a Plzeň. Na začiatok turnaja nás čakal papierovo najslabší tým so začínajúceho klubu v Plzni. Zápas sme zvládli v pokludnom tempe a s prehladom vyhrali 20:0. V piatok ráno nás čakal silný súper Kotlářka Praha s ktorými sme podľahli v jarnom prípravnom turnaji. Tentokrát bolo vidiet našu zlepšujúcu hru hlavne na pálke. Našich 14 hitov bolo veľmi solídnych. Problém sa však ukázal v obrane kde sme urobili 5 errorov, čo bolo na slušnú hru Kotlářky priveľa a tak sme prehrali 8:11. Ďalším súperom bol Blesk Jablonec. V tomto zápase šlo o postup do semifinále. Boli sme jednoznačne lepším týmom i keď konečné skóre 8:5 by mohlo vypovedať o vyrovnanom zápase. Zápas sme však mali plne pod kontrolou. Keďže Eagles v druhej skupine porazili Drakov nastupili sme do semifinále práve proti Eagles Praha. Tento súper patrí v tomto ročníku k jedným z fyzicky najvyspeleších. Zápas sa dá rozdeliť na dve časti úplne rozdielne výkonovo. Výborný výkon na pálke proti dobre hádžucemu súperovi. Na hity sme vyhrali 10:9. A priemer dlhých odpalov bol jednoznacne na nasej strane. Pocet odpalených met 21 v pomere k súperovým 14 je jednoznačne vypovedajúci. S pálkou veľká spokojnosť a výkon ktorý by si určite zaslúžil medajlové priečky. Baseball však je aj druhá strana a to obrana. V obrane sme v tomto zápase urobili až neuveritelných 11 errorov a s tým sa vyhrať proste nedá. Zaslúžene vyhrali Eagles 16:9 a nás čakajú zápasy o 5-8. miesto. Sabat Praha sa na turnaji prezentoval dobrými výkonmi hlavne kvoli posilám z Joudrs Praha. Na zápas s nami im už však nestačili nadhody a tak sme vyhrali jednoznačne 17:5.