A-tým má další skvělou posilu. Z Kotlářky bude hostovat nadhazovač Lukáš Ercoli

Parádní zpráva přišla včera od realizačního týmu Hrochů, kterému se podařilo domluvit na hostování s jedním z nejdominantnějších levorukých starterů posledních let. Pětadvacetiletý rodák z Roudnice bude z Kotlářky hostovat kvůli sestupu do 1. ligy. „Těším se moc na spolupráci s ním, přidá do naší rotace větší konzistenci a navíc je to skvělý kluk i mimo hřiště,“ radoval se z nové posily pitching coach John Hussey.

Svoji nejlepší sezónu prožil Lukáš v roce 2020, kdy v 76 směnách umožnil pouze 2.61 bodů na zápas (ERA), připsal si 6 výher (W) a jeden complete game. Staticky byl tak nejlepším levorukým nadhazovačem ligy v ERA, druhým nejlepším v počtu výher a strikeoutech. V letošní sezóně si navíc v 54 extraligových směnách připsal 57 strikeoutů, ale ani jeho skvělé výkony v EXL i nadstavbě na udržení Kotlářky nestačily.

Lukáš si místo tří extraligových klubů v Čechách vybral anagžmá ve vzdálenějším Brně a své rozhodnutí odůvodňuje především nadhazovacím programem Hrochů. „K rozhodnutí mě vedla hlavně spolupráce s Johnem Husseyem, kterého znám z reprezentací a hodně mi pomohl v mé kariéře,“ říká Ercoli. „Především po psychické stránce mě posunul a za to si ho moc vážím,“ zdůraznil.

I nadhazovací trenér Hrochů našel na novou posilu jen slova chvály. „Jsme ohromně nadšení z příchodu nadhazovče jeho kalibru. Je fanstastické, že jsme jako klub lákavou destinací pro takového hráče. Zkrátka skvělá vyzitka pro náš program“ avizoval s úsměvem John Hussey.

Lukáš navíc díky hostování zůstane oficiálně i hráčem Kotlářky, se kterou v roce 2015 dosáhl na mistrovský titul a v těžkém období bude moct i mimo hřiště pomáhat svému klubu. „Kotlářka mě vychovala a já v ní rád budu třeba trénovat mladé nadhazovače a pomáhat klubu. To bylo při mém rozhodování důležité,“ avizoval. „Nicméně teď se hrozně těším až v Brně vyběhneme na hřiště a budeme vyhrávat spoustu zápasů. Hroši v duši!“ dodává na závěr.

Foto: Lenka Brožová, Robert Vávra

Zdroj: baseball.cz

Kategorie: A
Martin Claus