A TÝM MÁ ZA SEBOU NEPOVEDENÝ VÝJEZD DO OSTRAVY

Extraligový tým Hrochů Brno měl uplynulý víkend na programu tři zápasy s Ostravou, všechny na hřišti soupeře.

První zápas se hrál již v pátek pod světly. Startujícím nadhazovačem našeho týmu byl Elroy Urbina, hostů potom moldavská posila Petru Balan. První šest směn dominují nadhazovači, jediný bod získávají Arrows po solo homerunu Shawna Chase. V sedmé směně dochází ke střídání domácího nadhazovače, což hraje jednoznačně pro nás, a dobíháme hned pětkrát. Ostrava snižuje v dohrávce sedmé pouze na 5:3. Toto skóre vydrží do směny deváté, ve které přidáváme jeden bod díky odpalům Morbidelliho a Clause. Dohrávka zápasu se nám ale vůbec nedaří. Padá nám vysoký odpal do vnitřního pole, který je díky světlům špatně vidět. Ostrava poté přidává několik hitů a na poslední z nich z pálky Jakuba Malíka dobíhá vítězný doběh. I přes to, že většinu zápasu vedeme, nedokážeme v deváté směně udržet vedení a prohráváme 6:7.
 
První sobotní zápas za nás startuje Jan Kucin, soupeř nasazuje své eso Borise Bokaje. První dvě směny se našemu starterovi nedaří a rychle prohráváme 0:6. Situaci na nadhazovacím kopci zachraňuje Tomáš Žondra, kterému se daří útok domácích zastavit. Na pálce se nám nedaří celý zápas a připisujeme si pouze šest dobrých odpalů. Z toho dva Roman Gumenyuk a Tomáš Janoud. Bohužel jsme vyrobili čtyři chyby v poli, což v kombinaci s patnácti hity soupeře znamená prohru 0:11 po osmé směně.

Poslední zápas je naší jedinou naději odvézt si z Ostravy alespoň jednu výhru. Na kopec nasazujeme Jeffa Barto, Arrows Ondru Satoriu. Domácí se poprvé prosazují ve čtvrté směně čtyřmi body, mimo jiné i díky dvěma třímetovým odpalům. Další bod potom přidávají ve směně páté. My si na první body musíme počkat až do šesté směny. V ní dobíháme dvakrát, když hity pálí Janoud, Claus a Kucin. V osmé směně se oba týmy prosadí jedním bodem. Do poslední směny nastapujeme za nepříznivého stavu pro nás 3:5. Vše se ale otáčí po trojbodovém homerunu Dominica Morbidelliho. Vítězství nám odepře v dohrávce zápasu Jakub Kubica, když na dva outy stahuje vyrovnávací bod. Utkání jde tedy do extrainningu. V něm dobíháme jednou po chybě spojky. Stejný počet doběhů ale zaznamenává i soupeř. V druhém extrainningu nesplňujeme základní úkoly na pálce, když první pálkař skládá špatnou úlivku, jež vyústí v out na třetí metě. Druhý pálkař je strike out bez švihu a na dva outy sice předvádí Janoud dlouhý tvrdý odpal do středního pole, ale Arrows jsou dobře postavení a odpal chytají na plotě. V obraně dáváme prvnímu pálkaři metu zdarma a druhý posílá dlouhý sebeobětovací odpal do středního pole, který stačí ke stažení vítězného bodu.

Tři prohry jsou pro nás zklamáním. Obzvláště, když dvě z nich přišli až v poslední směně zápasů, ve kterých jsme vedli. Nejbližší šanci napravit si reputaci máme již tento pátek, kdy na domácí půdě nastoupíme v 17:00 proti Technice. Přijďte nám fandit!

Kategorie: A
Petr Novotný