A-tým poprvé v historii postoupil do semifinále Extraligy

Hroši potvrdili skvělou formu i ve čtvrtém víkendu nadstavby TOP6 a dvěma výhrami proti Arrows si zajistili historický postup. V předchozích jedenácti sezonách byli Hroši několikrát blízko, ale ve většině případů skončil A-tým nadstavbu na nepopulárním pátém místě. V letošní sezoně se ale prokletí konečně povedlo prolomit, a to ve velkém stylu. Hroši mají jisté místo v semifinále, přestože do konce nadstavby zbývá odehrát ještě celou sérii proti Eagles.

„V posledních letech jdeme výkoností nahoru, v mládeži patříme k absolutní špičce a jsem rád, že se to konečně přeneslo i do dospělého A-týmu. Na takový úspěch jsme čekali od roku 2010. Na kluky jsem hrdý, ale rozhodně ještě nekončíme. Chceme si zahrát o titul," komentoval skvělý úspěch sportovní ředitel Tomáš Ovesný. „Splnili jsme jeden z cílů, který jsme si před sezonou stanovili. Celý tým se těší na play-off bitvy. Jsme nadšení, ale čeká nás spousta práce. Budeme připraveni bojovat na ještě vyšší úrovni," doplňuje ho hlavní trenér Alex Derhak.

Po famózních výkonech v prvních třech víkendech nadstavby TOP6 byli naši Hroši ve skvělé pozici pro zajištění historického postupu mezi nejlepší čtyřku. Do série proti Arrows vstoupili skvěle, když především díky 12 hitům a třem homerunům ovládli páteční duel v Ostravě 6–4. Sobota U Hrocha patřila naopak ostravských nadhazovačům. Lemmon s Bokajem povolili Hrochům za celý zápas jen 4 hity a výhrou 0–3 srovnali stav série. V neděli se ale našim vrátila pálkařská forma a skvělým výkonem proti startujícímu Satoriovi se dostali do vedení. Na kopci tým podržel vynikající Tomáš Ondra (6 IP, 2 R) a Kellen Croce (3 IP, 7 K).

„Předváděli jsme dobrý pálkařský výkon. Hrál se hezký baseball, obrany hráli slušně a na pálce byly dobré oba týmy. Nám ale o trochu lépe hráli nadhazovači, nedostávali odpaly a body v klíčových momentech a to rozhodlo,“ hodnotil catcher Petr Čech sérii, ve které se Hroši opět mohli spolehnout na skvělé nadhazovače. V útoku si letos nejpovedenější víkend připsal Honza Pospíšil, který k 5 hitům přidal 5 stažených doběhů a svůj první extraligový homerun v kariéře. Fenomenální formu dál ukazoval nejlepší pálkař Hrochů Dan Ondroušek: BA .328, 22 RBI, 29 R, 4 HR, 24 BB.

„Je super být součástí týmu, který poprvé v klubové historii postoupil do semifinále. Před sezonou jsme si stanovili tři cíle a tohle byl jeden z nich. Podařilo se nám zapracovat do týmu mladý kluky, kteří svojí tvrdou prací krásně doplnili zkušenosti hráčů starších (Koblížka). Klíčová pro nás byla schopnost kontinuálně se zlepšovat z víkendu na víkend, a to je jeden z důvodů, proč si to semifinále zaslouženě zahrajeme," radoval se z prvního postupu do semifinále odchovanec Dan Ondroušek.

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: Hroši
Martin Claus