A TÝM SE S TECHNIKOU ROZEŠEL SMÍRNĚ

Extraligový tým měl během minulého týdne na programu dva zápasy s Technikou. Jeden v pátek v našem areálu a druhý v sobotu na Kraví hoře.

Páteční zápas zahájil za Hrochy na nadhazovacím kopci Jeff Barto. Soupeř nasadil taktéž zkušeného američana Johna Husseyho. Oba nadhazovači opanovali většinu zápasu. Prvních pět směn se bodově neprosadil ani jeden tým. Blíže bodu ale byla Technika ve třetí směně po doublu Regnera a singlu Mráze, doběhnout ale nedokázala. V dohrávce šesté směny se konečně bodově prosazujeme, když po sobě pálí dvoumetové odpaly Janoud a Morbidelli. Zbytek zápasu se poté opět nese ve znamení převahy nadhazovačů. Jeff Barto odházel celý zápas a připsal si devět strikeoutů, což byl jeden ze zásadních faktorů pro náš úspěch. Dalším byla pevná obrana, která udělala pouze jednu chybu. Připisujeme si tedy výhru 1:0.
Sobotní zápas zahajují nadhazovači Elroy Urbina a Daniel Mráz. První pálka se nám povede, když po dvoumetovém odpalu Janouda pálí dlouhý homerun Morbidelli. Zbytek zápasu ale odehráváme o několik úrovní hůře. Obrana v první směně udělá dvě chyby a dovolí Technice srovnat na 2:2. V podobném duchu se nese i zbytek zápasu, v poli děláme velké množství chyb. K tomu se přidává nepřesný nadhoz, když rozdáme dohromady dvanáct met zdarma. Díky tomu zápas končí již po sedmé směně rozdílem 2:12.
Celková bilance víkendu jedna výhra a jedna prohra není nikterak katastrofální, ale celkový dojem kazí výkon v sobotním utkání. V něm jsme udělali příliš mnoho chyb na to, abychom si dali šanci na výhru. Tento víkend má mužský A tým volno, protože jsou na programu All-Star zápasy v Brně a Třebíči. Příští víkend nás potom čeká výzva v podobě dvou zápasů s Draky Brno, přičemž v sobotu 14. května se opět představíme na domácím hřišti.

Kategorie: A
Petr Novotný