A-tým vyhrál sérii s Kotlářkou. Je v tabulce na prvním místě

Po úspěšném vstupu do extraligové sezóny v podobě tří výher proti Blansku čekala náš A-tým série proti Kotlářce Praha. Ta si z prvního víkendu nesla zápornou bilanci 1-2, když dvakrát prohrála proti Tempu. Sérii zahájily týmy double-headrem v Brně, který si rozdělily každý po jedné výhře. Na nedělní třetí zápas série jeli kluci z A-týmu do Prahy, ze které po silném výkonu na pálce přivezli vysokou výhru.

První zápas začala Kotlářka velkým tlakem v útoku, když po tvrdých odpalech a chybách hroší obrany skórovala hned pětkrát v prvních dvou směnách. Pálkaři hostů navíc skvěle pracovali hluboko ve stavech a startujícího Lukáše Hloucha dostali po třech směnách na 86 nadhozů. Hroší obrana poté zabrala a tlak dokázala zastavit především díky skvělému výkonu střídajícího nadhazovače Raye Whiteheada, který v necelých 6 doházených směnách nedovolil soupeři ani jeden úspěšný odpal. Hroší útok se začal prosazovat až ve druhé polovině zápasu. V deváté směně jsme měli vyrovnávací doběh na druhé metě a k vyrovnání bylo na dosah jednoho odpalu do zadního pole. Soupeřův closer ale těžkou situaci zvládl a Kotlářka brala vítězství 5-3.

Ve druhém utkání byl k vidění útočný baseball a spousta tvrdých odpalů. Hroši šli ve čtvrté směně do vedení po sérii hitů a nepřenostech nadhazovače Kotlářky. Startující Honza Kucin držel útok soupeře na úzdě a i díky němu drželi Hroši po šesti směnách vedení 7-3. Proti bullpeanu Hrochů se ale Kotlářka v sedmé směně vrítila do zápasu 3 RBI triplem Mikuláše Hanuše. V ten moment už na nadhazovací kopec přišel náš americký closer Kellen Croce, který Kotlářku k dalšímu tlaku nepustil. Zápas byl nakonec ukončen po osmé směně pro tmu a Hroši tak slavili hubené vítězství 7-6.

Třetí zápas v Praze přinesl vyrovnaný úvod, ve kterém oba týmy zodpovědné posouvaly běžce po metách a plnily dílčí úkoly na pálce, což po třetí směně přineslo skóre 2:2. Do čtvrté směny jsme ovšem vešli agresivně, dostali obranu Kotlářky pod tlak, který nakonec vyšperkoval Kuba Ondráček tříbodovým homerunem. Martin Grundmann v dohrávce umlčel pálky soupeře a náš útok přinesl další porci bodů, které definitivně rozhodly o vysoké výhře. Třetí utkání jsme vyhráli o rozdíl po sedmé směně 15-4.

Po dvou hracích týdnech má naše Áčko bilanci 5 výher / 1 prohru, která znamená průběžné první místo v tabulce. Tento víkend čeká kluky Tempo Praha, které si bezesporu bude chtít spravit chuť po třech prohrách se Sokolem Hluboká a nedá nám nic zadarmo. Domácí zápasy je možné sledovat živě na YouTube kanálu “HBTV - Hroši Brno”.

Fotogalerie ze soboty od naší skvělé fotografky Lenky Brožové najdete zde: https://www.zonerama.com/Sharky9/Album/7178625

 

Kategorie: A
Martin Claus