Áčko má první posilu. Hrochy posílí venezuelský nadhazovač Luis Rengel

I v letošní sezoně vyztuží A-tým svoji rotaci o zahraniční jméno. Tentokrát je to však českým fanouškům dobře známý nadhazovač. Dvaatřicetiletý Rengel totiž v české nejvyšší soutěži odehrál poslední dvě sezony. Nejprve v dresu Olympie a poté Techniky. Do třetice si služby Venezuelana vyhlídl Hroší trenér nadhazovačů John Hussey.

„Po sezoně mě Hussey kontaktoval s nabídkou. Moc se mi líbí být v organizaci s mladým talentem a kvalitním tréninkovým programem. Z týmu je cítit vítězná mentalita,“ popisuje Rengel začátky v Hroších. Svůj první rok zářil pravoruký nadhazovač v dresu Olympie Blansko, když za 49 směn nasázel soupeřům 80 strikeoutů. Loni poté velkou měrou přispěl k udržení brněnské Techniky v Extralize.

„Díky svým zkušenostem pro nás bude Luis obrovským přínosem. Je univerzální, může startovat, chodit z bullpenu nebo zavírat zápasy. Má zkušenosti z profesionálního baseballu, což je u nás poměrně vzácné,“ chválí si John Hussey první letošní posilu. „Navíc bydlí v Česku a je tak s námi neustále i během přípravy, což je skvělé jak pro něj, tak i pro naše mladé hráče, kterým určitě má co předat,“ doplňuje trenér nadhazovačů.

Ve dvou sezonách v české extralize drží Venezuelan průměr obdržených bodů na zápas na velice kvalitním čísle (ERA) 3.96. Podle trenérů Hrochů ale může být v letošním roce ještě dominantnější posilou. „Upřímně si myslím, že po naší společné offseason bude podávat ještě lepší výkony. Pracuje opravdu tvrdě a je to hodně kvalitní ruka do naší rotace,“ vysvětluje Hussey. Dvaatřicetiletý Rengel za sebou navíc bude mít o něco lepší obranu než v předešlých letech.

V dresu Blanska plnil roli startéra a několikrát ukázal, že vydrží klidně i 150 nadhozů v jednom zápase. To koneckonců předvedl i loni v Technice, přestože se s ním počítalo spíš do role střídajícího nadhazovače. Zatím není jasné, jaké úkoly bude plnit v Hroších. Jisté však je, že by s ním vedení plánuje dlouhodobější spolupráci, což by si zřejmě přál i sám Rengel. „Hned na prvním tréninku jsem si připadal jako doma, kluci mě skvěle přijali a teď je na mě dělat svoji práci a pomoct týmu k titulu,“ doplnil nadhazovač.

Foto: Jakub Plátník, Martin Hanzálek | Fotobanka ČBA

Kategorie: A
Martin Claus