ANI U DESÍTEK SE MEDAILE NEKONÁ

Mistrovství republiky má za sebou i kategorie U10, která bojovala o to nejlepší umístění v sobotu 27.9 a v neděli 28.9. 

Do Prahy přijíždíme v poledne, kde nás čeká nejdříve krátké zahájení, poté oběd, trénink a první zápas. Ten odehráváme proti týmu z Hluboké. Na posledním turnaji jsme Hlubokou porazili s přehledem, což nám dopřává určitý klid do začátku zápasu. To, že nás nečeká jednoduchý zápas, ale soupeř dokazuje hned na začátku druhé směny, kdy si připisuje 5 bodů, které jim v dohrávce urychleně vracíme.  Potom ale nastává zlom a Hluboká se ujímá vedení, které si udrží až do dohrávky zápasu. Když nastupujeme na dohrávku, prohráváme 6:10. Naši pálkaři jsou odhodlaní tento zápas dotáhnout do vítězného konce, což se nám daří a tak po dramatickém utkání končí zápas naší první výhrou 11:10.
Ve druhém a taky posledním zápasu v naší skupině se setkáváme se Sabatem. Hned od začátku zápasu je jasné, že jsme favoritem. Po první směně se ujímáme vedení 5:0 a postupně si připisujeme další a další. Nejvíce se v tomto zápase dařilo Matyáši Doležalovi, který měl hned dva oběhové homeruny. Zápas končí už po čtyřech směnách a to naší další výhrou 12:4. Sobotní den pro nás tedy znamenal postup z prvního místa a velkou naději na medaili.
Když se ale v neděli ráno setkáváme s Technikou, naše šance rychle klesají. Sobotní silná pálka je pryč a na scénu přichází série neúspěšných fly outů. Zápas je velmi vyrovnaný, a po odehrání časového limitu je stav 2:2. Začínáme tedy extrainning, který nekončí úplně šťastně, neboť si Technika připisuje tři body na odpal do zadního pole, který naneštěstí neskončil v rukavici. Tento náskok se nedaří stáhnout ani našim rychlým běžcům, kteří začínají na druhé a první metě, a tak po více než hodině prohráváme 3:5 a naše naděje na medaili právě zhasla.
Další nedělní zápas hrajeme opět s rivalem z Brna, tentokrát s Pipasem. Opět jde o vyrovnaný zápas, který končí po nepoučitelnosti z vlastních chyb druhou nedělní prohrou, 5:8, čímž se dostáváme k zápasu o 7. -8. Místo proti domácímu Tempu Titans. I v tomto zápase děláme mnoho chyb v poli a naše pálka vypadá velmi ospale a neagresivně. Soupeřův útok využívá naší nepozornosti a v polovině zápasu je ve vedení s tříbodovým rozdílem. Částečně se nám to daří stahovat, ale soupeř si každou další směnu připíše jeden doběh a nakonec prohráváme 5:8.
 
Po pěti poměrně velmi vyrovnaných zápasech obsazujeme až osmé místo. Třetím nejúspěšnějším pálkařem na turnaji se stává Tim Whitehead a v souhře vnitřního pole obsazujeme druhé místo.
Ještě jednou bych chtěla poděkovat rodičům, kteří po celý turnaj udržovali skvělou atmosféru a fandili až do posledních sil.
 
Za trenéry
 
Nikča

Kategorie: U10
Nikola Ondroušková