Areál Hroch hostil Český baseballový pohár U13

Předposlední červnový víkend se v brněnském areálu Hroch konal Český baseballový pohár U13 Morava. 

Domácí si v něm od začátku nevedli vůbec špatně, když ovládli skupinu výhrami nad Technikou, Hippos, Ježky a znovu Ježky. V semifinále ovšem narazili na silné soupeře, Třebíč Nuclears, kterým podlehli 2:8. Nakonec se nezadařilo ani v posledním utkání turnaje a s Olympií Blansko Hroši prohráli o jediný bod, 7:8. 

Hippos Brno se sice nepodařilo postoupit ze skupiny, kde dvakrát zvítězili nad Technikou Brno, ale turnaj se klukům porařilo zakončit na pěkném šestém místě, když podlehli favorizovaným Drakům Brno 0:9. 

Na turnaji se s možností účasti na podzimním MČR bohužel museli rozloučit Klasik Frýdek-Místek, který bez jediné výhry obsadil 9. místo.

Turnaj tedy ovládly týmy z Vysočiny. Třebíč se do finále dostala přes domácí Hrochy a Ježci Jihlava si svůj postup zajistili vítězstvím s Olympií Blansko 5:3. Finále už vyznělo jednoznačně pro tým z Třebíče, zvítězili zaslouženě 17:7. 

Na turnaji byly k vidění skvělé individuální výkony. Cenu za nejlepšího nadhazovače turnaje si odnesla Silvie Hanzalová z Ježků Jihlava, za perfektně zvládnuté semifinále proti Olympii Blansko. Nejlepším pálkařem se stal Martin Fajmon z Olympie Blansko a nejužitečnějším hráčem na turnaji byl bez pochyby Václav Novák z týmu Nuclears Třebíč, který za turnaj odpálil hned pět homerunů.

Celkové pořadí týmů: 
1. Nuclears Třebíč
2. Ježci Jihlava
3. Olympia Blansko
4. Hroši Brno
5. Draci Brno
6. Hippos Brno
7. Technika Brno
8. Arrows Ostrava
9. Klasik Frýdek-Místek

Kompletní fotogalerii naleznete na: 
https://eu.zonerama.com/Sharky9/Album/9938437
https://eu.zonerama.com/Sharky9/Album/9939127

Kategorie: Hroši