Back2School U11

Dovolím si krátké zhodnocení našeho působení na turnaji Back2School:

Na turnaj jsme přihlásili oba naše týmy Hroši a Hroch. Bylo úžasné sledovat jak Hroši na hřišti dominovali a jak Hroch bojoval o každý bod.

Můžeme snadno říci, že Hroši mají talent a Hroch měl štěstí, ale tak lehce hodnotit nelze. Hroši mají opravdu velký počet hráčů, kteří v této kategorii vyčnívají, ale tito kluci zároveň mají morálku a nadšení se stále zlepšovat. Hroch dokázal, že postup na MČR nebyl rozhodně náhodou a že je možné s týmem, který je dobře poskládaný a doplněný hráči z mladší kategorie, bojovat mezi osmi nejlepšími týmy v celé České republice.

Hlavním cílem celé výchovy mládeže v Hroších však není vyhrávání titulů, ale výuka správných baseballových dovedností- pokud je totiž kluci ovládnou, vedlejším produktem budou i výborné výsledky na velkých turnajích, což se nyní ukázalo nejen v naší kategorii (U13- 1.-2.místo, U15-2.místo) Individuálně hodnotit nechci, protože každý z kluků hrál naplno a s nadšením, což je v tomto věku nejpodstatnější a my trenéři se jen snažíme, aby jim to vydrželo až do chlapů :-) Přeji všem mnoho dalších úspěšných turnajů, jakým byl letošní Back2School.

To, že se ve finále všech tří kategorií potkaly týmy Hrochů a Eagles není úplná náhoda. Oba kluby mají největší hráčskou základnu, ze které vycházejí a tím mají logicky lepší možnost výběru. Zní to snadno, ale v praxi to znamená obrovskou porci práce pro organizaci - sehnat dostatečný počet trenérů, hřišť, vybavení, tělocvičen na zimní přípravu atd. Jsem moc rád, že se nám toto díky společnému nadšení daří. Myslím, že výsledky za to stojí.

Kategorie: U11
Tomáš Ovesný