Bez tlaku na výsledek: Úspěch Hippos U11 na MČR

V kategorii U11 se tým Hippos dokázal vyšvihnout až na MČR, překonávaje překážky, porážejíc favority a ukazujíc, že patří mezi nejlepší. Přečtěte si, jak projekt nejen rozvíjí dovednosti, ale také formuje lídry pro budoucnost, a jaký významný sportovní úspěch letos tento tým dosáhl.

V letošním roce se naplno ukázala smysluplnost "projektu Hippos", kde hrají kluci, kteří se v daném roce nedostanou do výběru Hrochů. Obrovskou výhodou Hipposu je, že kluci mohou vyzkoušet všechny pozice v poli bez velkého psychického tlaku na výsledek. Další výhodou je to, že můžeme vyzkoušet nejlepší hráče z nižší kategorie, kteří tím získají zkušenosti a připraví se na roli lídrů v následujícím roce.

A přesně vše výše popsané se nám letos v kategorii U11 povedlo naplnit. Kluci si zkusili zahrát různé pozice v poli a na pálce do toho prostě řezali. Posíleni čtyřmi hvězdami z U10 se nám podařilo postoupit z kvalifikace až na MČR, kde jsme zatápěli všem favoritům. V základní skupině prohráli až v tiebreaku proti Drakům, poté jsme porazili Tempo Praha a v boji o semifinále jsme o bod prohráli s pozdějšími vítězi z Třebíče. V souboji o páté místo jsme prohráli opět až v nadstavené směně s pražskými Eagles.

Jsem hrdý na náš tým, protože dokázal, že na MČR, kam se dostalo jen 8 nejlepších týmů z ČR, rozhodně patří. Bylo radost kluky trénovat a moc se těším na sledování jejich dalšího sportovního vývoje. Pokud jim zůstane nadšení a chuť na sobě makat, určitě to dotáhnou daleko. Já jim věřím!

Oves

 

Kategorie: U11
Tomáš Ovesný