CATS MÍŘÍ VYSOKO

Nově zformovaný kadetský softballový tým Cats Brno se letos druhým rokem účastní celostátní soutěže druhé ligy kadetek. A letos má o co bojovat.

Loni jsme se rozkoukávaly a skončily uprostřed tabulky, ale letos jsme si stanovily cíle nejvyšší: postup do extraligy kadetek, mezi pět nejlepších týmu v ČR! Zatím se nám daří dobře: tři ze čtyř turnajů jsme dokázaly vyhrát a vedeme naši divizi. To nejtěžší nás ale ještě čeká, v září budeme bojovat s dalšími pěti týmy o jedno postupové místo.

Naše hráčky také pravidelně posilovaly juniorský extraligový tým Sever Brno, se kterým máme i společné tréninky. Letos jsme se nebály vyjet do Itálie změřit síly s místními týmy a v nabité konkurenci jsme obsadily skvělé druhé místo! V červenci jsme navíc přivítaly na našem hřišti americké juniorské výběry a nevedly si vůbec špatně. Dva týmy hrály pod vedením bývalé americké reprezentantky a trojnásobné olympijské vítězky Leah O´Brien-Amico, která byla překvapená, že jsme schopné hrát s nimi vyrovnané zápasy, přestože většina našich hráček hraje teprve dva roky.

Letošní sezóna je také speciální tím, že naše hráčka Niki Schwarzingerová získala první medaili z mistrovství Evropy kadetek, kde reprezentace podlehla pouze Holandsku.

Kadetkami to ale nekončí! Příští rok máme v plánu účastnit se také druhé ligy juniorek a chtěly bychom založit kategorii žákyň. Proto hledáme šikovné holky do ročníku narození 2002 a mladší, které chtějí hrát super sport ve skvělém kolektivu.

Kontakt: Monika Janotková,
604 373 728, moncino@email.cz

Kategorie: Hroši
Martin Dvořák