ČESKÉ A EVROPSKÉ POSILY HROCHŮ BRNO

Během uplynulých dní byly zveřejněny americké posily A týmu pro nadcházející sezónu. Kromě nich ale tým posílilo i několik hráčů z České republiky a sousedních zemí.

Prvním z nich je levoruký nadhazovač Adam Král, který hostuje do našeho extraligového celku stejně jako do týmu U21 a bude se snažit vybojovat místo v A týmu. Odchovanec Arrows prošel několika mládežnickými reprezentacemi a přináší tak s sebou hodně zkušeností. Jeho silnou stránkou je výborná kontrola a kvalitní technické nadhozy.
Další akvizicí je bývalý odchovanec Draků Brno Roman Gumenyuk. Ten za sebou má mimojiné zkušenost z ukrajinské reprezentace. K baseballu se vrací po dvouleté pauze. Roman je typický tím, že hraje s obrovskou energií a nasazením. Během přípravy bude bojovat o místo ve vnitřním poli A týmu.
Z Techniky Brno zamířil do Hrochů slovenský hráč Martin Kollár. Jde o talentovaného devatenáctiletého catchera, který několik posledních sezón nastupoval právě za Techniku. Jedná se o posilu především pro náš tým do jednadvaceti let, ale Martin bude bojovat i o starty v Extralize na pozici druhého catchera.
Poslední posilou je Claus Seiser z rakouského klubu Wiener Neustadt Diving Ducks. Rakouský reprezentant nastupuje především na pozicích spojky a druhé mety. Letos je součástí rakouské reprezentace U23, která bude spolu s tou českou reprezentovat Evropu na Mistrovství světa do 23 let v Mexiku. Claus by měl bojovat o místo v middleinfieldu, který bude oslabený do návratu Kuby Ondráčka z vysoké školy v Arizoně. V rakouské nejvyšší lize patřil loni mezi opory Diving Ducks, kteří se stali v sezóně 2015 vícemistři, když v play-off pálil úctyhodných 0.465 a v poli neudělal jedinou chybu.

Kategorie: A
Petr Novotný