MČR U9

V kategorii U9 probíhal již druhým rokem společný projekt baseballové a softballové asociace zvaný Rookie Ball, který si kladl za cíl představit sport jako zábavu bez ohledu na výsledky. Projekt má z mého pohledu mnoho pozitiv jako je nekonfliktní atmosféra mezi diváky z řad rodičů; i negativ, kdy v kolektivním sportu oceňují jen individuální hráče nikoli výsledek týmové práce. Hodnocení tohoto formátu však nechám na jiných.

Po jarní části sezóny, kdy jsme odehráli 4 turnaje s naprosto nevyrovnanými soupeři, jsme na podzim na kvalifikaci na Mistrovství České republiky narazili na tvrdou prověrku našich schopností. Hned v základní skupině jsme se potkali s největším favoritem Olympií Blansko. Tento tým v loňském roce, tedy v kategorii U8, válcoval všechny kvalitní týmy. Ve finále 1st Cupu 2018 porazil o rozdíl více než deseti bodů Draky Brno a podobným způsobem drtil nás i další kvalitní tým Třebíč Nuclears. Jsem moc rád, že se náš tým za uplynulý rok velmi výkonnostně posunul. Důkazem byla výhra 3:0 založená na perfektní obraně a podpořená solidním tlakem na pálce. Tento výsledek znamenal jistý postup na MČR, které se konalo právě v Blansku.

MČR jsme začali dvěma výhrami a jednou těsnou prohrou s Kladnem (3:4), tím pádem jsme museli odehrát osmifinálové utkání s Plzní, které probíhalo natolik dobře, že se na hřiště mohli podívat i kluci z lavičky. Ve čtvrtfinále jsme po první směně prohrávali 0:2 s Kotlářkou Praha. Až ve čtvrté směně jsme dokázali nasázet body a překlopit zápas v náš prospěch. Tohoto vítězství si cením nejvíce, neboť nám ukázalo, že tým má silný morální základ a v každém momentě věří svým schopnostem. Výhrou jsme se probojovali do semifinále, kde na nás čekal oblíbený celek, největší rival, brněnští Draci. V úvodních směnách oba týmy předváděly skvělé obranné zákroky v poli, a tak jsme byli rádi za hubené vedení 1:0 po páté směně. V poslední směně se nám podařilo po sérii kvalitních odpalů a drobných chybách soupeře 5x skórovat a tím jsme dle pravidel utkání ukončili.

Ve finále na nás čekal již jednou zmiňovaný favorit této kategorie – domácí Olympia Blansko. Hned v úvodu jsme neustáli velký tlak soupeře a brzy prohrávali 0:3. Skóre se v další směně zvýšilo až na rozdíl 5 bodů. Opět musím pochválit své svěřence, že ani v tento okamžik se nepoložili a dotáhli 2 body v útoku. V tomto momentě se utkání dalo ještě otočit, ale hloupou běžeckou chybou, jsme se připravili o další bod a tím o možný obrat v utkání. Výsledek 2:5 znamenal nejen stříbrné medaile, ale také důkaz, že ani v této kategorii není soupeře, kterého bychom se měli bát. Druhé místo beru jako krásné, ale zároveň ukazující, že máme stále na čem pracovat J

Kategorie: U9
Tomáš Ovesný