Další skvělá zahraniční posila A-týmu. Infielder Tyler Smith bude hrát za Hrochy

Hlavní trenér Derhak v listopadovém podcastu avizoval, že má mít pro příští sezónu zájem angažovat tři zahraniční posily. Jednou z nich je closer a zadní polař Kellen Croce, k němu přibude startující nadhazovač a infielder, jehož místo zaplní právě Tyler Smith. Rodák z Jihoafrické republiky je českým fanouškům dobře známý z letošní sezóny, ve které skvělými výkony pomohl Arrows k titulu.

„Z podpisu Tylera nemůžeme být šťastnější. Sledovali jsme ho v letošní sezóně a přesně víme, co v něm dostaneme. Kvalitní v obraně, explozivní na pálce, a především velký leader na hřišti, což z něj dělá skvělý vzor pro naše mladé infieldery,“ říká trenér John Hussey.

Smith se své první sezóně v Česku uvedl šestnáctizápasovou šňůrou úspěšných odpalů, kterou až v závěru základní části ukončila Kotlářka. Sezónu skončil s nejvyšším počtem třímetových odpalů (5), druhým nejlepším průměrem v EXL (BA. 407) a 8 HR, které ho dostaly na dělené čtvrté místo. K tomu navíc Smith dokázal stáhnout 42 bodů a co je nejdůležitější, vyhrát EXL titul.

„Letošní rok jsem si moc užil a chtěl bych dál poznávat Česko. Proto je podle mě nejlepším místem Brno a jsem rád, že jsme se klubem dohodli,“ pochvaluje si Tyler Smith. „Těším se na práci s mladým a extrémně talentovaným týmem a už se nemůžu dočkat na začátek nové sezóny!“ dodává.

Stejně nadšení pochopitelně zní i realizačního týmu Hrochů. Smith by totiž měl týmu dodat jistotu jak na pálce (BA. 407), tak i větší jistotu v obraně. „Tyler skvěle naplňuje místo, které v našem programu chceme zaplnit. Je vynikající hráč na hřišti, a ještě lepší kluk mimo něj. Zkrátka z celého přestupu nemůžeme být nadšenější,“ dodává australský coach.

Foto: Ladislav Švenčík / Fotobanka ČBA

Kategorie: A
Martin Claus