DAVID CARROLL: HODNĚ MĚ BAVÍ JEZDIT ŠALINOU

Předposlední ze série off-season rozhovorů je s druhou ze tří zahraničních posil Hrochů. David Carroll strávil dvě sezony v dresu vysoké školy v Nevadě s Jeffem Bartem, hlavním trenérem Hrochů. Sedmadvacetiletý rodák z Las Vegas zažije letos svoji vůbec první sezonu v Evropě a s jeho 206 cm ho na hřišti rozhodně nepřehlédnete.

Jak ses dozvěděl o možnosti hrát tuto sezonu za Hrochy?

Hrál jsem s Jeffem baseball na vysoké škole v západní Nevadě. Hodně jsme si sedli a ve druháku jsme potom o prázdninách spolu jeli hrát „summer league“ do Minnesoty a rozhodli se, že chceme v budoucnu cestovat po světě a hrát baseball.

Už jsi někdy předtím hrál v Evropě?

Ne, nikdy. Moji rodiče byli na vysoké škole v Německu, když jsem se narodil, ale vyrůstal jsem v Las Vegas, takže k Německu žádný vztah nemám.

Co očekáváš od sezony?

Očekávám, že to bude velká zábava. Budu se snažit pomáhat jako hráč a asistent trenéra. Budu se snažit klukům předávat všechny zkušenosti, co mám, a když nám vyjde počasí, tak to bude paráda.

Jaké jsou tvé první dojmy z Hrošího prostředí?

Ještě jsem neměl šanci poznat všechny, protože jsou jarní prázdniny, takže je hodně borců někde na dovolené. Vím ale, že budeme hodně mladý a nadšený tým. Moc se těším, že budu součástí týmu, který bude baseballově hodně vyrůstat.

Přiletěl jsi před týdnem, jak se ti zatím líbí Brno?

Zatím jsem měl šanci zjistit, že pivo a holky jsou tady skvělý. Je tady na mě trochu zima, protože jsem vyrůstal v podstatě na poušti. Hodně mě baví jezdit šalinou a líbí se mi budovy a celkově architektura v Brně.

Jak vypadá tvoje kariéra po vystudování vysoké školy?

Po skončení hraní na vysoké jsem začal pracovat na univerzitě v Las Vegas. Tam jsem pracoval dva roky jako asistent sportovního ředitele. Bylo parádní pohybovat se i prací neustále okolo sportu. Poté jsem dělal v zákaznickém servisu firmy s online prodejem oblečení.

Co považuješ za největší úspěch své kariéry?

Když jsem byl v prváku na vysoké, tak jsme se dostali do „College world series“ (play-off nejlepších vysokých škol z celých Spojených států). Potom asi když jsem poprvé nadhazoval proti University of Texas, se kterými jsme vždycky hráli hodně vyrovnané zápasy.

Už jsi někdy dřív slyšel o Česku? 

Na vysoké jsem chodil s holkou, která měla oba rodiče z Česka a často sem jezdila. Hodně mi vyprávěla, jak moc se jí tady líbí. Taky jsem si doma trochu hledal historii Česka před odletem.

Už máš nějaké plány na příští sezonu? Například strávit zimu v Australské lize, nebo návrat zpátky do Evropy?

Teď spíš uvidím, jak půjde sezona. Nějakou dobu jsem se teď nemohl baseballu věnovat úplně naplno. Chci hrát baseball tak dlouho, jak to jen půjde. Doufám, že se nám v sezoně bude dařit a vyhrajeme hodně zápasů. Až pak se uvidí, co bude dál. Samozřejmě mě ale sezona v ABL láká.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky? 

Určitě dejte baseballu šanci, je to skvělá hra. Je těžká na pochopení, ale taky hodně návyková. My vám za to slíbíme, že budeme hrát vždycky naplno a snad tomu budou odpovídat i výsledky. 

Kategorie: A
Martin Claus