DESÍTKY BODOVALY NA PRVNÍM TURNAJI WINTERLEAGUE

První lednovou sobotu jsme odjeli s týmem desítek na turnaj do Hrotovic, kde na nás čekali 4 soupeři, tým Sokolu Hluboká, Techniky Brno a 2 týmy Třebíče Nuclears.

Zahajující zápas jsme odehráli s Hlubokou. Do zápasu vstupujeme jako hosté a v první směně se nám bohužel nedaří dát více než jeden bod, za to tým Hluboké dobíhá dvakrát. Po druhé směně prohráváme 2:5. V příštích dvou směnách se nám nedaří skórovat, ale naše skvělá obrana to neumožňuje ani soupeři. V poslední směně jsme v útoku konečně agresivní, ale na vítězství to nestačí. První zápas prohráváme 3:5.
 
Do druhého zápasu nastupujeme proti Třebíči A. Z minulého roku víme, že je to velmi silný soupeř, který nás vždy pořádně potrápil. Třebíč začíná v útoku neuvěřitelným tlakem, kterému naše obrana propadá. Nedaří se nám zahrát outy a tak jdeme na dohrávku za stavu 5:0. V dohrávce se nám ale skórovat nedaří.  Nastupujeme do obrany, kdy dovolujeme Třebíči pouze jeden doběh. Do útoku nastupujeme opět agresivně a naše jediné dva body v tomto zápase stahuje Matyáš Doležal svým homerunem (rodiče jásají a hrdý otec plánuje termín bečky J ). Další tři směny předvádíme skvělou obranu, ve které nedovolujeme Třebíči bodovat. Slušnou obranu ovšem předvádí i Třebíč a tak prohráváme 2:6.
 
Čeká nás poslední zápas před obědem a to s Technikou. Technika začíná v útoku, ale naše obrana se ukazuje jako neprůstřelná, a tak po třech rychlých outech jdeme do útoku. Agresivita na pálce a chyby soupeře nám dovolují skórovat hned třikrát, což je pro nás skvělý start. Druhá směna je ve znamení jediného bodu pro obě strany.  Ve třetí směně obrana polevuje a dostáváme 3 body, takže do útoku vstupujeme za stavu 4:4.  Na pálce předvádíme naše nejlepší výkony a dobíháme pětkrát, čímž si vytváříme náskok, který už soupeř díky naší, opět skvělé, obraně nedokáže dotáh nout a dobíhá si pouze pro jeden bod. Ze třetího zápasu si odnášíme vítězství 9:5 a čeká nás zasloužený oběd.
 
Po obědě máme ještě další dvě hodiny čas a tak relaxujeme u hraní šipek či fotbálku.  Poslední zápas, proti Třebíči B, začínáme v útoku. Hned ze začátku se nám nedaří pálka, na klucích už je znatelná únava, a tak chybujeme i v obraně a dostáváme tři body. Naštěstí dokážeme zahrát poslední out a jdeme do útoku, ve kterém se nám opět nedaří skórovat. V dohrávce druhé směny ovšem Třebíči nedovolujeme jediný bod. Začátek třetí směny je konečně lepší, ujímáme se vedení, soupeř jde na dohrávku směny za stavu 3:4. Opět, díky našim chybám, soupeř může sk órovat a to hned třikrát. V poslední směně zápasu se zvedáme a naše skvělé odpaly nám dovolují doběhnout pětkrát. V dohrávce zápasu Třebíč dobíhá pouze jednou a tak vyhráváme 9:7.


Celý turnaj hodnotíme velmi kladně. Nehledě na prohry kluci odehráli čtyři velmi pěkné a vyrovnané zápasy. Už teď můžeme myslet na lepší umístění jak v lize, tak i na poháru, či na MČR.
Za trenérský tým desítek
 
Nikča

Kategorie: U10
Nikola Ondroušková