DESÍTKY OPĚT BODOVALY V ZÁKLADNÍ ČÁSTI

V neděli 27.4. jsme se opět vydali do Třebíče odehrát další čtyři zápasy základní části. Turnaj se konal Na Hvězdě a dokonce nás mile překvapilo krásné počasí. 

Do prvního zápasu opět nastupujeme proti Nuclears A. Začínáme v útoku a to mnohem úspěšněji než na minulém turnaji. Stahujeme tři body, což nám po dohrávce Třebíče zajišťuje vedení 3:1. Tak jak naše skvělá pálka začala, tak taky skončila. V dalších dvou směnách se nedokážeme dostat na metu. Když se to povede, tak zklame base-running a neposlouchání trenérů. Třebíč nelení a každou směnu si přidá jeden bod, takže po třetím inningu je stav vyrovnaný. Naštěstí se hned v zápětí zvedáme a skórujeme hned čtyřikrát, tím si zvedáme sebevědomí a v poli povolujeme jen dva doběhy. V následujícím útoku se ale vrací stav ,,nepálíme´´, naší rozladěnosti opět domácí využívají a opět dorovnávají. Časový limit -vypršel, stav -7:7. Začínáme extra inning. Tlak na hráče je velký, dobíháme pouze jednou. V dohrávce se ale opět nedaří, nedokážeme chytit balón ze vzduchu, neposloucháme pokyny trenérů-prohráváme 9:8.
Pokračujeme proti Pelikánům, kteří ukazují veliké zlepšení od minulého turnaje. Podcenění soupeře pro nás znamená druhý velmi vyrovnaný zápas, který vyhráváme díky naší dohrávce 7:6.
Ve třetím zápase se začíná projevovat určitá stabilita. Nuclears B si nevede špatně, ale naše pálka je silnější. Vyhráváme 12:4.
Čtvrtý zápas v řadě odehráváme opět proti naší oblíbené Technice.  Utkání probíhá poněkud poklidněji než to minulé. I když soupeři chybí pár hráčů základní sestavy, v poli nás celkem drží. Jejich pálka je poněkud slabší než obvykle, takže v obraně nemáme problém zahrát outy. I tentokrát vyhráváme- 5:1.
 
I tento turnaj ukázal, že jsme lepší a lepší. Odehráli jsme čtyři moc pěkné zápasy, ze kterých máme tři výhry a jednu těsnou prohru. V neděli začíná nadstavba a my pevně věříme, že se nám bude dařit stejně jako v základní části.
 
Za trenéry U10
 
Nika

Kategorie: U10
Nikola Ondroušková