DEVĚT V ŘADĚ, HROŠI HODNOTÍ PRVNÍ PŮLKU SEZÓNY

Jsme za půlkou základní části Extraligy a po čtyřech prohrách z úvodu sezóny s mistrem a vícemistrem sezóny 2017 jsme vyhráli už devetkrát v řadě. Skóre 11-4 nás v tento moment řadí na čtvrté místo v tabulce a v play off máme svoje místo takřka jisté. V posledních třech zápasech jsme navíc odpálili celkem 55 hitů a pro bod doběhli 42x. 

Něco málo ze statistik hrošího týmu. Stephen Swagerty vede Extraligu co do počtu stikeoutů s 50, Kenny McDowall je na děleném druhém místě s 44. Hrající manažer Jeff Barto za 24 odházených směn umožnil jediný bod a vede tak ligu ve statistice ERA (0,38 bodů na zápas).
V pálkařských statistikách najdeme Michala Ondráčka (0.413) na pátém místě a na šestém Martina Kollára (0.404). Krádeží má v lize nejvíc zatím Vojta Menšík (12), hned v patách mu je Michal Ondráček (10).

Dosavadní průběh sezóny 2018 nám hodnotí naši američtí starteři Stephen a Kenny. 

 

Kluci, když započtu i úterní čtvrtfinále poháru proti Nuclears, máme za sebou 10 výher v řadě. Čím myslíte, že to je? 

Kenny: V posledních několika zápasech se našemu týmu dařilo výborně pálit, což skvěle doplnilo perfekní obranu.

Stephen: Mám pocit, že se zlepšujeme každý den. Borci mají dobrý tréninky a to se odráží v herním projevu. Baví mě být u toho.

Swaggy, tvůj první rok v Evropě vůbec. Co bys o zkušenosti se zapadnutím do amatérskýho baseballovýho klubu na jiným kontinentě řekl?

Popravdě, zezačátku jsem si s rychlým zapadnutím moc jistej nebyl. Je to pro mě vůbec první země, kde není jako první jazyk angličtina. Ale od hráčů po rodiny, pohybující se kolem klubu jsou všichni vstřícní a moc mi pomohli. Nemyslím si, že bych našel lepší klub, cítím se tu dobře.

Kenny, jak se ti v Brně líbí tvůj druhej rok jako Hroch? Co jsi vůbec dělal po loňské sezóně a na co ses nejvíc těšil v Česku?

Půlku zimní přípravy jsem strávil doma ve Vegas prací a trénováním. Na tu druhou jsem odjel do austrálie, kde jsem doplnil jeden z týmů před play off.
Nejvíc jsem se těsil na moje hroší spoluhráče. Loni jsme si užili spoustu srandy a baseballu, takže oni jsou hlavním důvodem, proč jsem se chtěl vrátit. 

Jak dlouho si myslíte, že jsme schopni sérii výher ještě udržet? A jaká očekávání máte před letošním play off?

Kenny: Myslím, že máme na to ji udržet do konce sezóny, ale spíš ne, protože v baseballu může každej porazit každýho. Jsem si jistej, že do play off se dostaneme a doufám, že se nám v něm podaří uhrát lepší výsledky než loni.

 Stephen: Borci skvěle švihají do balónů a dokud se nám bude na pálce dařit, nevidím důvod, proč ve šňůře nepokračovat.

Na play off se s naším týmem moc těším. Útočně se dokážeme měřit s kýmkoliv a s naším solidním nadhazováním a skvělou obranou budeme těžkej soupeř.

Kategorie: A
Martin Dvořák