DEVÍTKY PŘIVÁŽEJÍ BRONZ

O uplynulé víkendu se sjely nejlepší týmy do devíti let do Blanska, kde se utkaly o titul Mistra ČR. Hroši nechyběli a předvedli skvělý výkon.

Pátek
Po zahajovacím zápase proti Blansku, kde jsme prohráli 0:6, byly naděje na postup ze skupiny dost mizivé. Museli jsme porazit pražské Eagles minimálně o pět bodů. Ti totiž ještě před slavnostním zahájením turnaje porazili Blansko 7:5. Řekli jsme si, že musíme pálit tvrdé míče do země a tomu jsme věnovali neplánovaný trénink v klecích. Heslo dne: bez bodu se vyhrát nedá.
 
Sobota
Ráno jsme skvěle zaskočili Eagles už v první směně pěti doběhy a každou další směnu jsme tvrdými odpaly bod po bodu přidávali. Vyhráváme 13:5 a po dopočítání skóre jsme prozatím první v tříčlenné skupině. Znovu se tedy utkáváme s velice silným Blanskem, pozdějším mistrem republiky. Tentokrát to vypadá úplně jinak, Blansku nakonec nasázíme 9 bodů, ale i díky zbytečným přehozům a chybám nakonec prohráváme 9:12. Hrát proti domácím pod takovým tlakem tak vyrovnaný zápas byl skvělý zážitek, nicméně ve čtvrtfinále nás čeká tradičně silná Třebíč. Proti té se opět prosazujeme hned od začátku, po dvou směnách vedeme 6:0, Třebíč nás později dotáhla na rozdíl jediného bodu, ale Hroši dalšími odpaly a bezchybnou obranou kontrolují zápas. Vítězíme 10:7.
 
Neděle
Semifinále odehrajeme s doposud neporaženými Draky. Hraje se na šest směn bez časového limitu. Těchto šest směn jsme odehráli za neuvěřitelných 45 minut, což dokazuje kvalitu zápasu. V obraně jsme zbytečně nechybovali, hráli jednoduché auty, přesto jsme nějaké body díky skvěle pálícím Drakům dostávali. V útoku jsme za celý zápas měli pouhé 3 outy ze vzduchu, za což přišla klukům obrovská pochvala. V poslední směně se nám konečně daří dostat brněnské rivaly pod tlak a stahujeme dva body. 2:6 je finální verdikt a po skvělém výkonu (v oblasti 0:20, 2:13) se těšíme na boj o třetí místo.
O třetí místo bojujeme proti turnajovému překvapení z Hodonína, který jen těsně podlehl Blansku v semifinále (5:7). Po první směně prohráváme 0:1, ale pálka byla od prvního zápasu turnaje naše silná stránka a snad každou směnu jsme body sbírali. Vítězíme 10:2. Bereme bronz!
 
Celkové hodnocení
Při zvyšující se kvalitě coachballu si jako tým nemůžeme dovolit tolik chyb v běhání po metách. V některých zápasech jsme auty soupeřům přímo dávali. Do tréninku budeme muset tuto dovednost více zapojit. Pokrok je vidět na všech hráčích úplně stejně. Za celý turnaj jsme zaznamenali jeden jediný strikeout. Všichni střídající hráči byli plně schopni hrát jak v poli, tak prověřovat obrany soupeřů. Věřím, že hráči nasbírali spoustu zkušeností, ví jak má baseball vypadat a budou oporami v jejich dalším působení v Hroším U9 týmu. Za zmínku ještě určitě stojí výkon Týny El Ghannamové, která za celý víkend (sobota + neděle – 5 zápasů) nebyla ani jednou out při jejích pokusech na pálce. V sobotu si připsala dva homeruny!
 
Na závěr díky všem rodičům za skvělé fandění a podporu hráčům! Díky asistentům za pevné nervy a obrovskou pomoc!

Kategorie: U9
Martin Dvořák