DO NOVÉ SEZÓNY I S NOVÝM CATCHEREM

Po dvou posilách na nadhoz si nyní představíme hráče, který s nimi bude na hřišti v nejužším kontaktu. Na post catchera Hroši přivádí Dominica Morbidelliho.

Dominic Morbidelli pochází z Oaklandu v Kalifornii a z našich posil je nejmladší, v lednu oslavil čtyřiadvacáté narozeniny. Univerzitní baseball okusil nejdříve za třetidivizní UMass Boston, kde ale působil pouze rok, než se přesunul domů na kalifornsou Holy Names University hrající kvalitní Pacific West konferenci ve druhé divizi. Letní měsíce pak trávil hraním v Golden State Collegiate League, která sdružuje univerzitní hráče ze San Francisca a okolí.

Dominic se na univerzitě prosadil na pozici prvního catchera a za dva roky si v 78 zápasech připsal 263 startů na pálce, 0,278 batting average a 5 homerunů. Jeho velkou předností je kvalitní práce v obraně, kde v poslední sezóně vedl ligu v počtu chycených krádeží a za celou univerzitní kariéru má pouze 8 passed ballů.

Loni v létě Dominic vystudoval a rozhodl se v baseballové kariéře pokračovat za oceánem. Pro zimní měsíce ho získal tým Morley Eagles ze západoaustralské státní ligy, kde se zařadil mezi nejlepší pálkaře soutěže a pomohl svému klubu do playoff. V 92 startech na pálce má úspěšnost 0.364 (3. v lize) a 4HR (2. v lize). Kromě catcherování může Dominic nastoupit na obou krajích vnitřního i vnějšího pole. Nadcházející sezóna v dresu Hrochů bude jeho první evropskou zkušeností a kromě hraní by v klubu měl mít na starost i trénink a přípravu catcherů.

Kategorie: A
Petr Janderka