DVĚ VÝHRY NAD KOTLÁŘKOU DÍKY DVĚMA VELKÝM HOMERUNŮM

Zápasy na malém hřišti Kotlářky někdy rozhodne jeden dlouhý odpal. Částečně to platilo i tentokrát. Homeruny Michala Ondráčka a grandslam Tomáše Janouda hrály hlavní roli v důležitých výhrách nad pražským soupeřem.

Když proti sobě na kopec nastoupili Jan Novák a Tim Brown, čekal se spíše souboj nadhazovačů. Opak byl pravdou. Na Nováka jsme zaútočili silně už v první směně a série met zdarma, chyb v obraně a tvrdých odpalů znamenala překvapivé vedení 7:0. Další dva body jsme přidali ještě ve třetím dějství a vypadalo to, že se bude jen dohrávat.
A přece ne. Kotlářka se vrátila do zápasu ve třetí a čtvrté směně, snížila na hratelných 9:6 a ze zápasu bylo rázem drama. Netrvalo však dlouho a proti dohazujícímu Červenkovi pálí grandslam Tomáš Janoud a vrací nám bezpečné vedení. Poprvé v sezóně jsme dali dvouciferný počet doběhů. Vedení na kopci pohlídal Jeff Barto a vítězíme 14:6.

Druhý zápas byl na body chudší i díky kvalitnímu výkonu oboou nadhazovačů - McDowalla a Brebnera. Rozhodující okamžik přišel ve třetí směně, kdy Michal Ondráček trefuje tříbodový HR. Kotlářka se sice na mety dostává, ale McDowall je za 8 směn nenechává doběhnout ani jednou. Poslední směnu zavřel třemi strikeouty Svaťa Kraut a vítězíme 4:0.

Kategorie: A
Petr Janderka