Fantastická posila z World Baseball Classic! Hrochy na část sezony posílí Willie Escala

Čtyřiadvacetiletý rodák z Floridy s česko-kubánskými kořeny upoutal svými výkony na WBC pozornost hroších trenérů. Při své premiéře v reprezentačním dresu obstál mezi absolutní světovou špičkou a našel si angažmá v české Extralize. Největší část sezony stráví Willie v americké Independant League, v úvodních týdnech ligy ale nastoupí v hroším dresu a vrátit by se mohl především měl na vypjaté boje v závěru ligy.

„Chtěli bychom s ním dlouhodobě spolupracovat. Příští měsíc bude trénovat a hrát u nás, než se přesune do Spojených států. Pokud mu to rozpis profesionální ligy povolí, připojí se k nám v závěru sezony,“ vysvětluje manažer Alex Derhak. „I kdyby to nevyšlo na letošní play-off, budeme s ním pracovat přes zimu. Kdykoliv bude chtít hrát v Evropě, má u nás místo,“ dodává.

„Získali jsme do týmu neuvěřitelný talent, ale není to jen o jeho hře. Je to fantastický kluk mimo hřiště, jak jsme v posledních týdnech zjistili,“ raduje se trenér nadhazovačů John Hussey, který s Escalou pracoval v národním týmu. „S tím, kam náš klub směřuje, je Willie dokonalý fit. Skvěle zapadne do našeho mladého programu a doufám, že mu zároveň nabídneme ideální prostředí pro přípravu na profesionální baseball za oceánem,“ pochvaluje si Hussey.

Foto: Lenka Brožová

Kategorie: A