Festival Zdraví v Brně vyvrcholil ve Sportovním areálu HROCH

Dva týdny plné aktivit a informací pro zdravý životní styl vyvrcholily v sobotu 30. června 2024 ve Sportovním areálu HROCH. Festival Zdraví v Brně, který se konal od 15. června, přilákal stovky návštěvníků všech věkových kategorií a nabídl pestrou paletu aktivit, odborných vyšetření a zábavy.

Odborné vyšetření a preventivní aktivity

Na stáncích brněnských nemocnic, škol a dalších organizací mohli návštěvníci využít širokou nabídku odborných vyšetření. Mezi nejpopulárnější patřilo vyšetření mateřských znamének, určení krevní skupiny, měření podílu tuku a svalů v těle, hladiny cukru v krvi a krevního tlaku. 

Městská policie Brno zaujala návštěvníky různými preventivními aktivitami a jízdou zručnosti. Český červený kříž předvedl základy obvazování a záchranáři prezentovali sanitku a ukázky resuscitace včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Program HOBIT se zaměřil na rozpoznávání příznaků mozkové mrtvice a infarktu myokardu. Nadační fond Modrý hroch připravil kvízy pro děti a nezisková organizace provozující aplikaci Záchranka seznámila návštěvníky se základy první pomoci.

Sportovní aktivity a fyzická kondice

Různé brněnské kluby a spolky nabídly aktivity pro děti i dospělé ve sportech jako biatlon, florbal, step a tanec, in-line bruslení nebo nordic walking. Pro nejmenší účastníky byly připraveny nafukovací trampolíny, bodyzorbing, kouzelník, balónková show, malování na obličej a další atrakce.

Kulturní program

Kulturní program zahájilo hudební představení Áňa, Pó a pes, které pobavilo děti od 13.30 hodin. Následovala taneční vystoupení, šansony dua Alena Antalová & Alex Anders, stepaři a večerní koncert kapely Zelená pára, který přes děštivý závěr uzavřel festival.

Poděkování a záštita

Festival Zdraví v Brně proběhl pod záštitou MUDr. Dagmar Seidlové, Ph.D., členky zastupitelstva města Brna pro oblast zdravotnictví. Speciální poděkování patří ambasadorům kampaně Zdraví v Brně 2024, Aleně Antalové a Alexi Andersovi, za jejich podporu a účast na festivalu.

Závěr

Festival Zdraví v Brně byl úspěšným projektem, který přinesl cenné informace, zábavu a především podporu zdravého životního stylu pro všechny návštěvníky. Děkujeme všem partnerům, organizátorům a účastníkům za jejich příspěvek a těšíme se na další ročník.

Kategorie: Hroši