FirstCup 2023 zná svého vítěze

Minulý víkend se již tradičně, ve sportovním areálu Hroch, konal turnaj FIRSTCUP pro děti do 8 let.

Tento turnaj je nejen prvním velkým turnajem pro mladé hráče, ale slouží také jako pocta Joeu Firstovi, který před více než 100 lety představil Československo pálkovacím hrám. Turnaj se konal od pátku 23. do neděle 25. června v areálu U Hrocha a zúčastnilo se ho 16 týmů, které si svou účast vybojovaly prostřednictvím kvalifikačních turnajů.

Tři tzv. Stříbrné Superpoháry se uskutečnily v Jihlavě, Kladně, Orlově a Chocni, a na těchto turnajích se představilo 19 týmů ze všech pěti regionů.

Vítězi hlavního turnaje se stali Eagles Praha, když ve finále porazili Nuclears Třebíč. Domácí Hroši Brno, obsadili páté místo.

V pátek se program končil Homerun derby trenérů, v sobotu odpoledne probíhaly Masters disciplíny a večer se uskutečnila dětská diskotéka. O plynulý průběh hlavního turnaje v Brně se postaralo na 30 dobrovolníků a nadšenců. Rádi bychom také vzdali hold rozhodčím, kteří profesionálně a s chutí řídili všechny zápasy.

Letošním ambasadorem turnaje byl reprezentant a nadhazovač domácích Hrochů, Lukáš Ercoli. Lukáš podepisoval autogramy před a po finále a předal medaile všem 192 účastníkům. Nejmladší naděje českého baseballu přijel podpořit i reprezentační trenér a hlavní organizátor Pavel Chadim, který přivezl celou krabici podepsaných míčů reprezentačním výběrem, se kterým zvítězil na Pražském baseballovém týdnu.

Rádi bychom poděkovali za podporu ČBA, společnostem Bagosport, Suma, Play ball a Datart. Pokud by se našel mecenáš, který by chtěl pomoci s nákupem turnajových čepic pro příští rok, abychom mohli pokračovat v tradici památečních turnajových čepic, prosíme, ozvěte se nám.

Pokud hledáte výsledky, seznam vítězů a pozoruhodné výkony, najdete je na Desce cti a na webu https://supercup.baseball.cz/cz/

Za podporu akce děkujeme MČ BRNO ŽABOVŘESKY a těšíme se na další spolupráci.

Kategorie: Hroši