FirstCup 2024: Ohlédnutí za největším turnajem pro kategorii U8

Předposlední víkend v červnu se v našem areálu uskutečnil 8. ročník turnaje FirstCup, který je pro kategorii U8 největším turnajem v České republice. Tento významný turnaj, organizovaný Českou baseballovou asociací ve spolupráci s klubem Hroši Brno, přilákal 16 týmů z celé země, které prošly přes kvalifikační turnaj Stříbrný First Cup. Mladý tým Hrochů Brno se na tomto turnaji rozhodně neztratil a bojovného ducha si držel po celý víkend.

Turnaj FirstCup 2024 přinesl mnoho napínavých zápasů a zajímavých doprovodných akcí. Ambasadorem turnaje byl Arnošt Dubový, dlouholetý reprezentační středopolař. Mezi hlavní události patřilo homerun derby trenérů, které se uskutečnilo v pátek večer. Vítězem tohoto derby se stal Daniel Mráz z týmu Technika Brno. 

Co se týče samotných výsledků turnaje, nejúspěšnějšími týmy se staly:
1. Eagles Praha
2. Arrows Ostrava
3. Třebíč Nuclears

Tým Hrochů Brno si z turnaje odnesl celkové 11. místo. Výsledek však nebyl prioritou, jak uvádí trenérka Hrochů, Martina Hánová: 

"Malí Hrošíci sehráli během víkendu několik vyrovnaných utkání a z turnaje si odnáší celkově 11. místo. Výsledek, ale rozhodně v této kategorii není prioritou. Zlepšení, které jsme nejen v průběhu turnaje pozorovali je to, co nám všem vykouzlilo úsměv na tváři a dodalo spoustu energie do dalších zápasů. Hrošíci mají před sebou spoustu krásných baseballových zážitků a já jsem moc ráda, že u toho můžu být s nimi."

Turnaj byl také místem, kde se hráči mohli blýsknout individuálními výkony. Nejlepším hráčem turnaje s číslem 9 a držitelem ceny Arnošta Dubového se stal Matyáš Baroš z týmu Hroši Brno. MVP turnaje se stal Theo Bokaj z týmu Eagles Praha.

Cena Fair Play byla udělena Ivě Kretkové z týmu Klasik Frýdek-Místek, která opravila výrok rozhodčího v neprospěch svého týmu. V kategorii Masters dominoval tým Olympia Blansko, který si odnesl 1. místo, zatímco Hroši Brno obsadili 6. místo.

Turnaj by se nemohl uskutečnit bez obrovského nasazení organizátorů, dobrovolníků a pomocníků z řad rodičů a trenérů. Všichni společně pracovali, aby připravili hřiště na turnaj po pátečních bouřkách. Jejich úsilí bylo klíčové pro úspěch celé akce a zaslouží si velké poděkování. Držitelem ceny Tomáše Ovesného se tak stal jeho syn Marek Ovesný, který byl velkou pomocí po celou dobu turnaje. 

Speciální poděkování patří našim sponzorům: Statutární město Brno, MČ Komín, Baseball Czech, IBD, Hroch sportovní areál, Baseballshop.online, kteří zajistili ceny pro vítěze, SUMA, Ocean48, Znovín a dalším. Bez jejich podpory by nebylo možné turnaj uspořádat na tak vysoké úrovni.

Za skvělé fotografie děkujeme Lence Brožové a Robertu Vávrovi. Jsou dostupné ve fotobance ČBA.

Na závěr, organizátoři FirstCup 2024 doufají, že turnaj poskytl kromě skvělých sportovních zážitků, také upevnění přátelství mezi týmy a podpořil fair play a sportovního ducha mezi mladými hráči a fanoušky sportu.

Kategorie: Hroši