Hodnocení Hippo League 2023

Rádi bychom vám přiblížili letošní průběh a úspěchy "Hippo League", který má podporovat rozvoj našich nejmenších baseballistů. Projekt vychází z myšlenky poskytnout hráčům možnost plně se zapojit do všech pozic na hřišti a rozvíjet své dovednosti ve skupinách, které jsou speciálně sestaveny podle věku a schopností.

Hráči byli rozděleni do menších týmů s barvami - oranžová, zelená a žlutá. Tyto týmy poté jednou týdně soutěžily v zápasech, které jsou nad rámec standardního tréninkového programu. V rámci Hippo League je kromě úvodního draftu rovněž pořádáno slavnostní vyhlášení se zveřejněním Síně slávy. 

Cílovou skupinou projektu jsou děti ve věku od osmi do deseti let z našeho klubu. Letos se do projektu zapojilo celkem 60 dětí. Jedná se o ideální příležitost pro úplné nováčky, kteří rychle získávají zápasovou zkušenost a mají možnost se rychle zapojit do regulerní sezóny.

V kategoriích U8 a U9 se celkově účastnilo 36 hráčů, kteří byli rozděleni do menších týmů s barvami: oranžová, modrá, zelená, žlutá, růžová a fialová Dvě barvy pak vždy tvořily jeden tým. Každý hráč získával body za každý odehraný zápas, přičemž výhra byla ohodnocena 5 body, prohra 4 body a neúčast 3 body. Celkem bylo odehráno 18 zápasů, a nejlepších 12 hráčů s největším počtem bodů bylo zařazeno do síně slávy.

Síň slávy U8, U9 
Mikuláš Baroš, Dominik Šmerda, Albert Martinek, Matěj Hájek, Eduard Váňa, Šimon Holek, Josef Rudolecký, William Derhak, Libor Jancek, Vincent Hodaň, Damián Vorel, Damián Kratochvíl

V kategorii U10 se účastnilo 24 hráčů, kteří byli rozděleni do 4 týmů po 6 hráčích. Stejně jako v předchozí kategorii, hráči získávali body za každý odehraný zápas. Celkem bylo odehráno 12 zápasů, a nejlepších 9 hráčů s největším počtem bodů bylo zařazeno do síně slávy.

V kategorii U10 měl navíc každý tým možnost získat bodové bonusy za dovednostní soutěž Masters (obhazování míče 6 lidí v družstvu). Tato soutěž probíhala jednou týdně po odehraných zápasech, kde týmy získávaly body za nejlepší časy.

Síň slávy U10
Mikuláš Binek, Jan Svoboda, Jan Jeřábek, Jan Bureš, Dominik Ševčík, Kryštof Poláček, Max Zamazal, Roman Trchalík, Patrick Pek, Albert Denemarek, Dan Němeček, Elián Lichtenberg

Děkujeme všem za účast a podporu v letošním ročníku Hippo League. Děkujeme za podporu MČ Brno Komín a MČ Brno Žabovřesky za konkrétní podporu na projekt Hippo League. Gratulujeme všem hráčům k jejich úspěchům a těšíme se na další sezónu!

 

Kategorie: Hroši
Martina Hánová