Hodnocení sezony Hippos U10: Martin Dvořák o snovém roce

Další veleúspěšnou sezonu v letošním roce prožil náš druhý tým v kategorii U10, a to Hippos. Tmavěmodří Hrošíci dosáhli skvělého úspěch hlavně na letošním SuperCupu, kde se dokázali neuvěřitelně probojovat mezi nejlepší osmičku celého turnaje. Všem týmům dokázali skvěle konkurovat a na mistrovství republiky dokonce postoupili do semifinále. Snový rok hodnotí hlavní trenér Martin Dvořák.

Jak jsi spokojen s baseballovou sezonou 2022? 

Letošní sezóna byla pro Hippos U10 bez nadsázky snová. Jsem zní pořád nadšený.

Pokud půjdeme na začátek zimní přípravy, jak se tým za poslední rok posunul?

Obrovsky. Musím uznat, že Hippos U10 udělali obrovský skok, a to díky tomu, že jsme mohli navázat na super práci kolegů, a pak také proto, že jsme se s hráči snažili pálit a simulovat zápasy, tak často, jak to jen šlo.

Co tě v letošní sezoně celkově nejvíc potěšilo? 

Hlavně to, že jsme byli rovnocenným soupeřem těm nejlepším týmům nejen z ČR.

Jak hodnotíš velké turnaje, především výkony na ČBP a MČR?

Kategorie U10 má krásné specifikum v podobě obrovského turnaje SuperCup. Tam jsme se skvěle umístili a měli jsme navíc v týmu nejlepšího pálkaře turnaje. Na podzimním MČR jsme otáčeli důležité zápasy se silnými soupeři a dostali se mezi nejlepší čtyři týmy. A opět jsme měli nejlepšího pálkaře turnaje – navíc šlo o jiného hráče než na jarním SuperCupu.

Jaké byly největší přednosti týmu v sezóně 2022? 

Jako hlavní přednost vidím, že všichni hráči byli schopni hrát na více pozicích a také to, že jsme neměli žádného vyloženě lavičkového hráče. Všichni prokázali chuť se zlepšovat a všichni dokázali v každém momentě skvěle pálit. Takže bojovnost a pálka. Toho se báli všichni soupeři.

A co naopak slabiny? Na čem by se ještě mělo zapracovat…

Hippos U10 teď čeká přechod na hřiště s nadhazovacím kopcem a konečně plnohodnotný baseball. Nechci to nazývat slabinou, čeká to všechny stejně, ale některé hráče může tento skok nepříjemně zaskočit. Už jim nebude nadhazovat trenér, ale budou muset bojovat proti soupeři. Bude potřeba hodně tvrdé práce ve všech směrech.

Co ti osobně přijde jako největší úspěch?

Čtvrté místo na MČR U10 v Trutnově a osmé místo na SuperCupu. A taky že to myslím všechny bavilo.

Co pro tebe bylo v letošní sezoně největším překvapením?

Individuální ocenění pro naše hráče na velkých turnajích v obrovské konkurenci. Dále vyrovnanost naší soupisky a velké množství vícemetrových odpalů. Nakonec snad ještě, jak skvělá skupina rodičů se kolem týmu potkala. Bylo moc fajn být součástí celého velkého týmu.

Kdybys mohl na letošním roce něco změnit, co by to bylo?

Těžko se mi hledají věci ke změně. Rád bych si celou sezónu s touto partou užil ještě jednou. To ale nepůjde, před hráči jsou teď další výzvy.

Máš nějaký vzkaz pro své svěřence?
Takto úspěšný rok se bude opakovat hodně těžko. I když výsledky nemusí být vždy podle vašich představ, prohra bývá nejlepší učitel. Trénujte naplno a věřte tomu, že tvrdá práce vždy zvítězí nad talentem, který tak nemaká. Je jedno v jakém týmu hrajete teď, každý z vás má šanci hrát jednou Extraligu a kdo ví, třeba i nějakou vyšší soutěž. Hodně štěstí!

Foto: Stanislav Janů | Fotobanka ČBA

Kategorie: U10
Martin Dvořák