Hodnocení sezóny 2019

V roce 2019 jsme obsadili v rámci soutěží České baseballové asociace všechny mládežnické kategorie a dvě seniorské kategorie. Tomáš Ovesný byl v lednu zvolen členem Výkonného výboru ČBA za soutěže a Hroši se tak od letošního roku aktivně podílí na vedení baseballu v ČR. Hlavním cílem klubu u mládežnických kategorií je účast na Mistrovství ČR, což se nám povedlo ve velkém stylu. Po sečtení všech umístění z mistrovství ČR

mají Hroši již podruhé v historii nejúspěšnější mládež v ČR. (7/7 medailových umístění, 3x zlato, 3x stříbro a 1x bronz).

Muži „A“ obsadili v sezóně 2019 páté místo v nejvyšší soutěž. Novým manažerem se stal dlouholetý mládežnický trenér Matěj Samek. V nadstavbě Hroši A zaznamenali 7 výher a předváděnou hrou tým ukázal dobrý příslib do nedaleké budoucnosti. Jan Kucin byl jediným nadhoz od historicky první perfect game v EXL (utkání desetiletí podle Milujeme Baseball). Výraznou postavou v hlavním kádru byl Steven Chambers na nadhazovacím kopci a jako asistent trenéra pro nadhoz. Dalšími posilami ze zámoří byli Nathan Kuchta, Duncan Izaaks a Jordan McArdle.

Muži B, hrající pod hlavičkou Hroch Brno se jen velmi těsně nevlezli do top4 1.Ligy. Rozhodovalo o tom nakonec vzájemné skóre. Podzim pak pro náš záložní tým znamenal 9 výher a 3 prohry a druhé místo (opět o skóre) v Open nadstavbě 1. ligy.

Hroši v roce 2019 získali svůj historicky první titul mistra republiky na velkém hřišti (kategorie 15+) a konkrétně z MČR U18. Přitom titul se spíše čekal ve velmi silné kategorii U15, kde se náš tým po spanilé jízdě turnajem nakonec musel spokojit se stříbrnými medailemi, když ve finále nestačil na domácí Eagles Praha.
Hroši U18 vstoupili do turnaje v Blansku pátečním vítězstvím proti Sabatu Praha. V sobotu pak do turnaje promluvilo počasí a za celý den se přes veškerou snahu organizátorů nepodařilo odehrát jediné utkání. V neděli se tak odehrály zbývající zápasy ve skupině, které zároveň určily nasazení do finále a dalších umístění. Hroši smetli Kotlářku 14:0 a ve finále si to ve velmi napínavém zápase rozdali s Draky Brno. Hroši nakonec svůj náskok ze začátku zápasu udrželi a získali tak pro svůj klub historický úspěch.

Pro děti prvních a druhých tříd základních škol jsme letos podruhé uspořádali pěkný turnaj „Mistrovství Brna“ ve zjednodušené formě pálkované, kterého se zúčastnilo kolem stovky dětí. Podařilo se nám na našem hřišti přivítat celkem šestnáct týmů z celé republiky v rámci třetího ročníku turnaje pro osmileté – First Cup 2019, který náš tým vedený Milanem Vystrčilem a Martinou Hánovou opanoval vítězstvím. Pomohli jsme uspořádat také turnaj Perfect Game organizovaný stejnojmennou americkou organizací. Prvním rokem se konala akce s názvem American Day, kde si své sportovní umění navzájem představily týmy Hrošího A týmu a tým amerického fotbalu Aligators Brno. Byli jsme hlavním pořadatelem kvalifikace Senior League, ze které postoupil výběr regionu Jih na Evropskou kvalifikaci v Itálii. U Hrocha jsme nakonec byli také svědky finále MČR U13, kde se proti sobě postavily dva brněnské kluby Hroši a Draci. Tentokrát se z prvenství radovali Draci, ale i tak se turnaj po organizační i sportovní stránce nadmíru povedl.

Kromě zmíněných akcí a turnajů, které se odehrály přímo na hřišti v Jundrově pokračujeme nebo teprve zahajujeme pěkné týmové a rodinné tradice. V zimě jsme se potkali na Bílé v Beskydech, kde jsme si naplno užili Hroší hory a turnaj ve stolním tenise.  V lednu jsme si přímo v Brně vyzkoušeli Basebiatlon, v únoru jsme se pak potkali v KD Rubín na Baseballovém plese. O prázdninách se odehrála Hroší voda, v hlavní roli kategorie U7, U8 a U9. Koncem prázdnin jsme se zase úplně všichni sešli v Letním kině na Špilasu, kde se tentokrát promítal film Jelita ze střídačky. Oblíbenou akcí byl už druhým rokem Club Day, kde se jeden všední den v týdnu postupně potkají na pokec a vlastnoručně vyráběné občerstvení úplně všechny naše kategorie.

Kategorie: Hroši