HROŠI A EAGLES SI V MRAZIVÉM POČASÍ ROZDĚLILI PO JEDNÉ VÝHŘE

V obou zápasech jsme sice většinu času tlačili a měli více běžců na metách než soupeř, ale stejně jako v minulých utkáních jsme měli problém proměnit je v body.

Přestože by se to ze skóre nemuselo zdát, byl první zápas především soubojem nadhazovačů – McDowalla s Duffkem. Hroši šli v první směně do vedení, které jsme navýšili v páté směně o další dva doběhy. To hosté si s McDowallem nevědí vůbec rady a za prvních šest směn mají na metách pouze tři běžce.
Když už to vypadalo, že si kráčíme k výhře, přišla osmá směna a velký útok Ealges. Kombinace tvrdých odpalů soupeře, naší nepřesvědčivé hry v obraně a dvě podivná rozhodnutí hlavního rozhodčího, která rozohnila i ty nejzmrzlejší diváky v ochozech, znamená hned šest bodů pro Eagles. Na nového nadhazovače Huška dáváme několik hitů, ale ztrátu se nám daří pouze korigovat na konečných 4:7. Eagles k vítězství stačila jedna dobrá směna.

Ve druhém zápase jsou to Pražané, kteří skórují jako první, když využívají chyby catchera. Na brzké vedení soupeře reagujeme rychle, když ve třetí směně po doublu Michala Ondráčka otáčíme na 2:1. Přetahovaná o každý bod pokračuje i nadále. V šesté směně Eagles vyrovnávají, ale hned v zápětí si díky odpalu Clause bereme těsné vedení zpět. Znovu vyrovnat se hostům daří v deváté směně, když Hejma začíná doublem a Chlup ho posílá odpalem domů.
Jestli se můžeme na něco spolehnout, je to útok v poslední směně. Tentokrát nám Eagles vydatně pomáhají, když první pálkař získává metu po chybě obrany. Na dva outy přichází znovu Filip Claus a dlouhým odpalem do zadního pole stahuje vítězný bod. Potřetí v sezóně vyhráváme walk-off, tentokrát 4:3.

Kategorie: A
Petr Janderka