HROŠI BRNO HOSTILI ALL-STAR GAME 2015

V pátek 8. května hostil sportovní areál Hroch baseballovou All-Star Game. Ta proběhla poprvé v novém formátu – český národní tým se utkal s výběrem cizinců působících v extraligových klubech, kteří byli doplněni triem korejských nadhazovačů z partnerského klubu Hrochů Wiener Neustadt Diving Ducks.

Samotnému zápasu předcházelo homerun derby. Do jeho finále se za reprezentaci probojoval Matěj Hejma a z cizinců potom Jackson Brebner. Úspěšnější byl Hejma, který porazil Brebnera 4:3.
Utkání bylo velmi vyrovnané a do šesté směny reprezentace vstoupila s vedením 3:1. Potom se ale prosadil silný lineup hostů a doběhl hned šestkrát. Národnímu týmu se podařilo pouze upravit výsledek na konečných 7:5. Z domácích se na pálce nejvíce dařilo trojici Adam Hajtmar, Jakub Sládek a Tomáš Juněc, kteří si připsali po dvou hitech. Z týmu cizinců posbíral dva hity Japonec Kenshoku Takubo. Z pohledu nadhazovačů šlo o opravdovou exhibici. Do hry zasáhlo devět českých a šest zahraničních hráčů, diváci tedy mohli vidět to nejlepší, co česká extraliga nabízí.
Součástí programu byla i baseballová roadshow a soutěž v běhu a hodu pro děti do devíti let. Vítězové byli odměnění věcnými cenami. Diváci měli možnost zakoupit si oficiální trička vyrobená přímo pro tento den značkou Horsewag. Celkem do areálu zavítalo přes 700 lidí, z toho více než 400 sledovalo zápas na tribunách. Baseball tak jistě získal mnoho nových hráčů a fanoušků. I díky krásnému počasí hodnotíme akci jako povedenou. Ukázalo se, že nový formát All-Star Game je jednoznačně zajímavý a divácky atraktivní. Za fotky děkujeme Kamilovi Zelenému.

Kategorie: A
Petr Novotný