HROŠI BRNO NA TURNAJI Z-CUP 2015

I tento podzim se uskutečnil tradiční turnaj v pavilonu Z. Jako pořadatelé nesměli na Z-CUPU Cardion Hroši Brno zcela jistě chybět. 

Hned ze začátku je nutné říci, že z jedenácti hráčů, kteří na turnaji nastoupili bylo pět úplných nováčků, pro které to byli první zápas vůbec. Byl jsem tedy velice zvědavý, jak si na takto velké akci povedou. Čtyřčlennou skupinu jsme sdíleli s Arrows Ostrava, Třebíčí Nuclears a Wr. Neustadt Diving Ducks - naším partnerským klubem.
Hned v sobotu ráno nás čekal křest ohněm proti Třebíči. Ceý zápas jsme si ale vedli výborně a před poslední směnou jsme dokonce vedli 5:4. Pak ale příšel homerun soupeře za tři body, na který jsme nedokázali zareagovat. Výsledek 5:7 ale vůbec nebyl špatný, stejně jako výkon, který jsme proti pozdějšímu vítězi turnaje podali. V dobrém výkonu jsme pokračovali i proti Ostravě, tvrdě jsme kontaktovali balón a každou směnu tak dostávali soupeře pod tlak. Připsali jsme si díky tomu jasnou výhru 14:5 a na konci zápasu jsme si mohli dovolit více střídání, aby si hráči vyzkoušeli i pro ně nové posty. Poslední zápas ve skupině se nesl ve znamení výborných obran, obzvlášť Diving Ducks hráli skvěle a vůbec nás nepouštěli a mety. I na pálce se jim povedlo prosadit lépe a my prohráli 2:6. Ve skupině, která byla velice silná, jsme skončili třetí a postoupili do čtvrtfinále.
V něm jsme se střetli s Technikou Brno, která postupovala z prvního místa ze skupiny. K zápasu jsme nastoupili zcela připravení a už po dvou směnách získali jasné vedení. Technika se kupodivu nezmohla na větší odpor a tomu odpovídal i konečný výsledek 13:5. Postupujeme tedy do boje o medaile!
V semifinále se znovu střetáváme s Třebíčí. Bohužel se nám nedaří zopakovat dobrý výkon ze skupiny. Nemáme tolik tvrdých odpalů a druhá polovina lineupu má problémy s trefením míče. Třebíči se naopak daří a prohráváme jasně 0:17. Čeká nás tedy zápas o bronz s Tempem Praha. Bohužel i jeho scénář je podobný zápasu s Třebíčí. Na hráčích už je vidět i lehká únava. Výsledkem je prohra 2:14.
Na baseballové části turnaje tedy obsazujeme 4. místo. Celkově jsme sice sedmí díky dovednostním disciplínám Masters, ale to je vedlejší. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že s týmem, jehož polovina hráčů ještě nikdy nehrála zápas a jsou úplní nováčči, obsadíme na takto prestižním turnaji čtvrté místo, určitě bych mu nevěřil. Odehráli jsme výborný turnaj, na všech hráčích bylo vidět výrazné zlepšení a pokrok. Pokud budeme takto pokračovat, určitě to nebyl poslední turnaj, kde jsme bojovali o medaile.
Velké poděkování patří rodičům za skvělou kulisu a veškerou pomoc. Stejně tak si poděkování zaslouží i pomocníci na postech trenérů - Štěpán Vondráček a Mathias Schwarzinger.

Kategorie: U11
Petr Novotný