HROŠI BRNO NA TURNAJI Z-CUP 2015

Hroši jako každý rok pořádali turnaj na brněnském výstavišti.

Obrovskou výhodou bylo, že se od nás mohly zúčastnit dva týmy. Díky tomu většina dětí hrála celou dobu.  

Hroši 1 se utkali ve skupině postupně s týmy Tempo Praha, Sharks Spálené Poříčí a Wolfs Domažlice.

V zápase s budoucím vítězem turnaje bylo na všech vidět, že se jedná o první zápas s novým vedením i s novou obměněnou sestavou. Skóre bylo do poloviny zápasu 0:0, avšak občasné zmatkování způsobené novými herními pozicemi mělo za následek dva tři errory, na které doběhly cca 4 body Tempa. Taktéž na pálce jsme se rozkoukávali a snažili se dosáhnout úspěchu se švihy, které fungují na stativu, nikoli však na rychle letící míč. Tempo – Hroši 6:1

Do druhého zápasu nastupujeme se stejnou sestavou, což se ukazuje jako dobrá volba. Chyby takřka žádné, dokola a dokola si opakujeme, kam budeme po rozehře hrát a to nám přináší kýžený výsledek zápasu 4:1 pro nás. Výkony na pálce jsou lepší, ale stále neuspokojivé až na homerun Jonáše Wernera.

Do třetího zápasu jdeme s tím, že musíme vyhrát jinak nám postup ze skupiny jistě uniká. V první směně díky našim dvěma errorům necháváme doběhnout dva hráče Wolfs. Po krátkém promluvení do duše se hráči zvedají a téměř celý zápas máme neuvěřitelný tlak na pálce a bezchybnou obranu. Postupně přidáváme jeden bod, Wolfs svůj třetí bod a za stavu 1:3 pro Domažlice jdeme do dohrávky. Zde bych chtěl hráče pochválit asi nejvíc za celý turnaj, jelikož bylo na všech vidět, že se snaží maximálně soustředit a poslouchat rady od trenérů. Díky tomu přidáváme dva body. Jelikož je na turnaji možná remíza, tak vzniká kolečko, ze kterého vycházíme smolně my. Po přepočítání skóre nepostupujeme o pouhé 4 setiny.

 
Hrochy 2 čekaly ve skupině týmy Arrows Ostrava, Olympia Blansko a Draci Brno.

Všechny tři zápasy sice prohráli, ale měli možnost předvést se na pozicích, které jim normálně zabírají zkušenější hráči. Zápasy, které jsem měl možnost vidět, ukázaly, že vybrat základní sestavu nebude jednoduché a nikdo nemá svůj post jistý. Výkony v obraně měly oba týmy srovnatelné a proto je jasné, že o nasazování hráčů do zápasu budou rozhodovat především jejich výkony na pálce.


Nedělní los vyšel z mého pohledu výborně. Hroši 1 proti Hrochům 2. Týmům jsme udělali nové složení. Klíč byl jednoduchý - děti s podobným hráčským potenciálem na určitých postech hráli proti sobě. Týmy se tak staly vyrovnanější.  Výsledek zápasu 4:2 pro koho jiného než pro Hrochy.

Do dalších bojů vracíme původní sestavy obou týmů.

Hroši 1 nastupují proti Pelikánům z Bučovic. Snad díky tomu, že většina hráčů místo lelkování o pauzách šla trénovat na pálící stroj, dáváme Pelikánům neuvěřitelných 27 bodů z toho přinejmenším 20 na naše hity a pouze 7 na errory Pelikánů. Dva homeruny si připsal Matyáš Doležal. Posty v obraně prošly výraznými změnami. Z mého pohledu je opět velmi pozitivní, že máme hráče, kteří jsou schopní hrát takřka kdekoli. Nutná je jen větší “vyhranost.”

O deváté místo se jdeme poprat s Technikou Brno. Scénář takřka stejný, jako v předchozím zápase. Vyhráváme 14:4.

Hroši 2 si po těsné prohře s Gepardy z Polska konečně připisují výhru 1:0 nad Olomouckými Skokany a tím si zajišťují 15. místo.

Celý turnaj hodnotím kladně a to hlavně díky věcem, které nejsou možná na první pohled vidět a fanoušek sledující pouze skóre je nemůže ocenit. Přechod ze stativu a coach ballu na rychle a rovně letící míč je extrémě náročný. Našim hráčům se to povedlo za dva hrací dny. U Hrochů 2 jsem neměl tolik prostoru, což byla daň za to, že jsme mohli mít na turnaji dva týmy. Čeká nás dlouhá zima a hodně práce, doufám, že hráči budou pořád stejně hladoví po zlepšování jako ukázali tento víkend. Do konce zimy je v plánu trenérská klinika pro rodiče, kde bysme Vás rádi seznámili se základy pálení, chytání a házení, ať víte, v čem mají vaše ratolesti největší mezery a na čem musí pracovat individualně. Až domluvíme termín o všem budete informováni. Zvaní jsou všichni. Dál děkuji rodičům za skvělou atmosféru a občasnou pomoc při hledání ztracených věcí hráčů ☺

Za trenéry

Kategorie: U11
Matěj Samek