HROŠI HOSTILI PRVNÍ EXTRALIGOVÉ ZÁPASY

V sobotu 16.dubna odehrál náš extraligový tým první dva domácí zápasy proti Skokanům Olomouc.

Samotným zápasům předcházel zahajovací ceremoniál, během nejž zazpíval národní hymnu Tomáš Dalecký a slavnostní nadhoz provedla starostka městské části Brno-Komín Mgr. Milada Blatná. Poté už se na nadhazovací kopec postavil Jeff Barto.

Úvodní směny zápasu nebyly bohaté na body, díky chybám hostů doběhli Hroši pro jeden bod v dohrávce třetí směny a stav 1:0 vydržel až do sedmé směny. V ní jsme naneštěstí předvedli tři chyby a v kombinaci s dvěma hity hostujícího týmu to znamena obrat v utkání a vedení Skokanů 4:1. Do konce zápasu jsme se bohužel nedokázali prosadit výrazněji na pálce a skóre se již nězměnilo - v prvním utkání jsme Olomouci podlehli 1:4.

Druhý zápas zahájil na nadhazu za náš tým Elroy Urbina. Za tým hostů potom Tyson Cosgrove. Po čtyřech směnách Skokani vedou 3:0 díky kombinaci met zdarma, odpalů a jedné chyby v poli. V páté směně ale zápas vyrovnáváme po hitech Filipa Clause, Marka Slámy a Martina Kollára. V další směně opět přidáváme dva body a ujímáme se vedení 5:3. Urbinu střídá na nadhazovacím kopci Jak Kucin a po něm Svaťa Kraut. Oba si vedou dominantně a soupeři nepovolí jediný doběh. Druhý zápas tedy úspěšně otáčíme a vyhráváme 5:3.

První zápas se nám nepovedl na pálce a zejména potom v poli, kde jsme udělali příliš mnoho chyb na to, abychom mohli vyhrát. Obě tyto činnosti se výrazně zlepšily ve druhém zápase, díky čemuž jsme si připsali jednu výhru. Příští víkend nás čekají tři zápasy v Ostravě v pátek a sobotu. Doma se znovu představíme v pátek 29. dubna proti Technice. 

Kategorie: A
Petr Novotný