Hroši jsou po prvním víkendu play-off krůček od finále

Téměř dvacet let čekal klub na první účast v extraligovém play-off, což ukončil letošní historický postup do semifinále extraligy. A po prvním víkendu úžasná jízda pokračuje. V prvním utkání sice Hroši domácímu publiku výhru neurvali. V neděli si ale zpravili chuť a po třech zápasech vedou 2:1. V sobotu a neděli se tak U Hrocha pokusí vybojoval finále!

Sérii s Tempem otevřeli kluci v pátek na domácí půdě. Za skvělé divácké kulisy ale kluci neprožili povedený vstup do utkání, když po první směně prohrávali 0:3. Ve čtvrté navíc přišla další rána, když z nadhozu kvůli zranění odešel John Hussey. Hrajícího trenéra nadhazovačů tak musel rychle zaskočit mladý Boris Večerka. Tomu však utkání vyšlo na jedničku a ve zbytku utkání už soupeře vůbec k ničemu nepustil: 6 směn, 7 strikeoutů, 1 hit.

„Johna bolela ruka, tak jsem tam šel bez přípravy v bullpenu, ale na hřišti jsem dostal prostoru, kolik jsem chtěl. Myslím, že mi to pomohlo. Nemohl jsem o tom přemýšlet, prostě jsem přišel a házel,“ okomentoval Večerka svůj play-off debut. Hroší útok od začátku tlačil, ale proti mladému Vankovi se prosadil až dvěma body v dohrávce páté směny. Hroši dokonce i srovnali, ale v zápětí jim byl bod odebrán pro předčasný výběh ze třetí mety. Za Tempo utkání zavřel skvělý Marek Minařík, který už Hrochy do výraznějšího tlaku nepustil. Hroši v prvním zápase prohráli 2:3.

Po propršené sobotě muselo dojít ke změně rozpisu, a tak se zápasy 2 a 3 hrály v neděli na Tempu. Druhý duel přinesl skvělou bitvu nadhazovačských es, Hroši vyrukovali s vynikajícím Lukášem Ercolim, Tempo sázelo na kometu letošní extraligy Ethana Skuiju. Dominanci obran narušil ve čtvrté směně Tyler Smith, který po vybojované metě zdarma na dva outy skóroval. Na 0:2 skóre v osmé směně upravil hitem Petr Čech.

Neuvěřitelný výkon na kopci podával celý zápas Ercoli, který za necelých 8 směn vyřadil 10 pálkařů strikeoutem a povolil jen 3 hity. „Věděl jsem, že proti nám bude jednička EXL Skuija, takže budu muset podat nadstandardní výkon, abych nás držel v zápase. Prohrávat 0:2 by pro nás mohlo znamenta konec, ale naštěstí jsme to odvrátili. Skvěle hrála obrana, hned v první směně podržel Adam Jacques, který sebral Tempu RBI hit před střed. Kdyby tam soupeř skóroval jako v pátek, bylo by to pro nás hodně těžké,“ radoval se z klíčové výhry starter Ercoli. Zápas bez problému doházel Lukáš Hlouch a po výhře 0:2 se Hroši mohli radovat z vyrovnání série.

I ve třetím zápase se Hroší obrana mohla spolehnout na jistotu na kopci v podobě Tomáše Ondry, který v 6 efektivních směnách inkasoval jen bod po solo homerunu Smoly. To útok naopak přidával hity jako na běžícím páse a už po pěti směnách měl tříbodový náskok. Třemi hity se blýskli Honza Pospíšil a navrátilec ze Spojených států Vojta Menšík, který navíc zapsal doumetový odpal a dva doběhy.

„Konstantě jsme tlačili na startujícího Jakea, což se vyplatilo ve 4. Směně, kdy jsme dali 2 body. Potom tempo zatlačilo v 7. směně, kdy po třech bbčkách dali jeden bod. My se naštěstí prosadili, jak na dupala v osmé, tak na Fella v deváté a Tempo pak už jen upravilo na 5:3 v dohrávce zápasu,“ hodnotil utkání univerzál Jan Pospíšil.

#4 Game: 6. 8. 2022, 14 hodin | Sport Hroch

#5 Game: 7. 8. 2022, 14 hodin | Sport Hroch

Kategorie: A
Martin Claus