Hroši jsou potřetí vítězem SuperCupu

Po dvouleté pauze se do Čech vrátil největší evropský turnaj hráčů do deseti let. A tradiční baseballová akce měla letos spoustu premiér. Poprvé turnaj hostila Hluboká nad Vltavou, poprvé se o umístění hrálo pavoukovým systémem double-elimination a poprvé se na tribuně ukázala kolumbijská zpěvačka Shakira. Premiérový SuperCup si navíc odbyli naši Hippos U10.

Hrochům vyšel turnaj fantasticky. Šestičlennou skupinou prošli hladce bez porážky a v play-off pavouku byli postavení v nejlepší čtyřce. Na úvod bojů o umístění ale naši Hroši podlehli Drakům 7-12 a v systému double-elimination tak byli prohru od vyřezaní.

V klíčových utkáních však zmobilizovali síly a přehráli prvně Nuclears 5-3 a následně i španělskou Catalonii 11-1, čímž si zajistili místo v nejlepší trojce turnaje. V boji o finále se ale Hrošíkům opět stali osudní Draci a po prohře nejtěsnějším rozdílem 5-6 brali v turnaji bronz.

 

Rozpis a výsledky: https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/pavouk/

Do celkového pořadí se však počítají i body ze soutěží individuálních a týmových dovedností Masters. Ty vyšly našim Hrochům famózně a v celkovém pořadí vystřelily desítky na první místo! Druzí skončili Draci, bronz brali Nuclears. Hroši tak třetím titulem navázali na zlaté úspěchy z roku 2017 a 2019.

Skvělý turnaj odehráli i Hippos, kteří po fenomenálních výkonech ve skupině bojovali o postup do finálového pavouka. Po dvou porážkách na ně zbyly boje o 9. - 12. místo. Poslední den turnaje už ale Hippos přemožitele nenašli a po součtu bodů za Masters skončili na krásném 8. místě!

Hroši, děkujme!

Foto: Stanislav Janů | Fotobanka ČBA

Celá fotogalerie turnaje zde

#hrošivduši

Kategorie: U10