Hroší mládež - sezóna snů

V letošním roce se naší mládeži povedl úspěch, který bude jen těžko opakovatelný. Žádná z našich deseti mládežnických kategorií (U6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 18, 21) neodešla z Mistrovství České republiky bez medailového ocenění. Týmy U10, 11 a 18 se dokonce pyšní mistrovským titulem.

V následující tabulce pořadí můžete vidět porovnání s tradičními baseballovými kluby s výrazně delší historií než je ta naše.

 

Hroši

Draci

Eagles

Tempo

Třebíč

Arrows

Sabat

Blansko

Kladno

U9

2

           

1

3

U10

1

3

2

           

U11

1

   

2

3

       

U13

2

1

3

           

U15

2

 

1

     

3

   

U18

1

2

3

           

U21

3

1

     

2

     

Celkem bodů

16

9

7

2

1

2

1

3

1

 

Tabulka pořadí z podzimních MČR 2019.
Body celkem uděleny pouze za první tři místa na MČR následovně: 1. místo = 3 body, 2. místo = 2 body, 3. místo = 1 bod.

 

Za tímto úspěchem se skrývá více faktorů – z těch základních jmenuji: velký počet dětí zapálených do baseballu, kvalitní trenéři, výborné zázemí a klubová soudržnost. To, že se nám tuto neoficiální soutěž klubů podařilo vyhrát podruhé, jen potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem. Je však třeba mít vždy na paměti lidové rčení „Pýcha předchází pád“, a proto musíme pokorně pokračovat v trpělivé mravenčí práci, která nás dovedla na český baseballový vrchol.

Sportovní úspěchy nám pomáhají dostat se k hlavnímu cíli většiny rodičů (včetně mě J) a to, aby jejich děti prošly pubertou se smysluplným naplněním volného času, dokázaly dotahovat práci do konce, dokázaly se pro něco nadchnout, dokázaly něco obětovat a také našly kamarády, na které se mohou v životě spolehnout. Jsem přesvědčen, že přesně toto je podstatou mládežnického sportu.

Pokud kluci ve 20 letech skončí v některém z týmů na americké univerzitě nebo v nejlepší profesionální lize na světě Major League, bude jen krásný bonus našeho snažení.

Hroši v duši!

Kategorie: Hroši
Tomáš Ovesný