HROŠI NA KVALIFIKACÍCH LITTLE LEAGUE

Na začátku prvního prázdninového měsíce se odehráli tradiční evropské kvalifikační turnaje organizace Little League. Hroši u toho samozřejmě nemohli chybět.

První turnaj kategorie Little League Intermediate se uskutečnil v Praze na Tempu. Jeho vítězem se stal po dvou výhrách tým Jihomoravské oblasti a bude tedy zastupovat Evropu a Afriku na Světové sérii v Californii. Hroši měli v tomto týmu hojné zastoupení - Kryštofa Doležala, Ondřeje Kalandru, Tomáše Oppelta, Viktora Svídu, Raymonda Whiteheada a také manažera Petra Janderku.
Další kvalifikační turnaj kategorie Junior League se odehrál v baseballovém komplexu v polském Kutnu. Turnaje se zúčastnilo deset týmů včetně zástupce afrického kontinentu Ugandy, jejíž tým se ukázal jako velmi silný. Jihomoravský tým prošel celým turnajem bez porážky až do finále, ve kterém na druhý pokus porazil právě africký tým a vybojoval tak postup na Světovou sérii hrající se v Tayloru ve státě Michigan. Barvy Hrochů v tomto týmu hájil Daniel Krejčí, Daniel Štoudek a asistent Petr Novotný.

Všem gratulujeme!

Kategorie: U15
Petr Novotný