HROŠI PŘEDSTAVUJÍ DRUHOU ZAHRANIČNÍ POSILU

Další zahraniční posilou je nadhazovač Elroy Urbina. Má za sebou dva roky v minor league i čerstvou zkušenost v australské ABL. Nyní ho čeká první sezóna v Evropě.

Elroy Urbina je šestadvacetiletý americký nadhazovač. Na vysoké škole hrál nejdříve za Angelina College a poté za University of Incarnante Word působící ve druhé univerzitní divizi. Prosadil se na pozici closera, ve které se mu velmi dařilo (49 IP, 56K, 2,74 ERA) a překonal i školní rekord v počtu saves. Svými výkony upoutal pozornost skautů a byl v roce 2011 draftován Arizonou Diamondbacks. V MLB organizaci strávil dva roky na úrovni rookie ligy a dohromady si připsal 51IP, 41K a 4,94 ERA.

Po propuštění vyzkoušel několik independent leagues a pro letošní zimu ho získal tým East Torrens Red Sox z jihoaustralské státní ligy. Zde se zařadil mezi nejlepší nadhazovače soutěže (102IP, 121K, 2,63 ERA). V počtu strikeoutů je na druhém místě ligy a pálkaři soupeřů na něj mají batting average pouhých 0.142, což je nejméně v lize. Tyto výsledky mu pomohly k hostování do ABL v dresu Adelaide Bite, kde startoval ve dvou zápasech. I v nich ukázal svou kvalitu a za 11,2 směny umožnil soupeři jen 3 doběhy a rozdal 7 strikeoutů.

Kategorie: A
Petr Janderka